10 ieradumi, kas aizēno Tavu profesionālo sniegumu

Tu savu darbu veic pēc labākās sirdsapziņas, esi talantīgs un Tevi tiešām var dēvēt par savas jomas profesionāli. Tomēr kaut kādu iemeslu dēļ, Tu jūti, ka netiec pilnībā novērtēts un kolēģi uz Tevi skatās ar kritisku aci. Iespējams, pie tā ir vainīgi ieradumi, kas aizēno Tavu profesionālo sniegumu.

Regulāra kavēšana

Ja Tu pastāvīgi darbā ierodies ar nokavēšanos vai sapulcēs uzrodies 15 minūtes vēlāk, nav brīnums, ka kolēģi nespēj Tevī saskatīt profesionāli. Punktualitāte ir svarīga. Kavēšana liecina par respekta trūkumu pret pārējiem un sliktām laika plānošanas prasmēm.

Negatīvisms

Regulāra čīkstēšana, ideju apšaubīšana un tādu frāžu kā “Tas neizdosies!”, “Es nezinu vai varēsim to izdarīt…” teikšana, patiešām var nokaitināt apkārtējos. Centies neuztvert lietas negatīvi vai vismaz neizpaust to skaļi.

Nesasveicināšanās

Neskatoties uz to, cik daudz darba vai kāds noskaņojums Tev ir, nesasveicināšanās ar kolēģiem ir necieņas izrādīšana. Ja vēlies parādīt savu profesionālismu arī ārpus saviem tiešajiem darba pienākumiem, tad pārskati lietišķo etiķeti attiecībā uz sasveicināšanos.

Neatbilstošs apģērbs

Attiecībā uz darbu vizuālais izskats var būt otršķirīgs. Tomēr izskats tāpat spēlē svarīgu lomu Tavā karjerā. Gan dodoties uz darba interviju, gan darba gaitās – piedomā pie sava ģērbšanās stila. Ja būsi ievērojis ģērbšanās etiķeti, radīsi arī labu priekšstatu.

Sēdēšana telefonā

Regulāra nodošanās privātām sarunām pa tālruni darba laikā vai pašportretu publicēšana sociālajos medijos, kolēģos var raisīt aizdomas par to, ka saviem tiešajiem pienākumiem nemaz nevelti tik daudz laika. Ja darāmā ir daudz, vai arī kāds gaida uz Tavu atbildi e-pastā, tad sēdēšana telefonā neliecina par Tavu profesionālismu.

Baumošana

Gandrīz visiem patīk dzirdēt jaunākās baumas, bet retais grib būt tas, kurš šīs baumas pavēsta. Ja esi no tiem, kas uzreiz steidz kolēģiem stāstīt līdz galam nepārbaudītu informāciju, nebrīnies, ka kolēģi Tevi uztvers nenopietni. Baumas ir neatņemama kolektīva sastāvdaļa, bet, ja lielākais baumotājs esi tieši Tu, tad tas Tevi var parādīt kā neuzticamu kolēģi.

Nevīžība

Vai tas būtu darba galds, pārģērbšanās skapītis vai koplietojamās telpas, noteikti centies ievērot kārtību. Tas uzreiz nenozīmē, ka jābūt priekšzīmīgam pedantam, bet jāsaprot, ka būt ofisa nevīžai nav nekāds kompliments. Organizētība un tīrība ir svarīgs laba priekšstata kritērijs.

Pārtraukšana

Kolēģu pārtraukšana pusvārdā, nevajadzīga iejaukšanās citu kolēģu sarunās, darba traucēšana – tas patiešām var kaitināt un aizēnot Tavas manieres. Pacietība un cieņas izrādīšana, ir tas, ko kolēģi viens no otra sagaida.

Uzņemšanās pārāk daudz

Lai sevi pierādītu, nereti uzņemamies pārāk daudz, tādējādi mēģinot parādīt, ka no darba nebaidāmies un esam gatavi izaicinājumiem 24/7. Tomēr visam ir savas robežas. Bieži vien pārmērīga darba pienākumu uzņemšanās veicina aizkaitināmību, paviršību un negatīvismu, kā arī neliecina par profesionālismu.

Skaļums

Ja strādā atvērtā tipa birojā, tad skaļa mūzikas klausīšanas (pat ja ar austiņām) var būt patiešām kaitinoša. Tas pats attiecas uz skaļām sarunām ar apkārtējiem un skaļu uzvešanos, piemēram, sabļaustīšanos pāri ofisam, pildspalvas bungošanu pa galdu, skaļu drukāšanu uz klaviatūras. Kolēģiem, kuri ar Tevi vienā telpā pavada vidēji 8 stundas dienā, šīs lietas var traucēt un liek domāt, ka Tu nespēj respektēt apkārtējos.

Ja esi jauna darba meklējumos, pārliecinies jau laikus, ka Tavu profesionālo sniegumu šie ieradumi neiespaidos.

Dalīties ar citiem
Atrodi savu sapņu darbu!

Pievienot komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Piedalies aptaujā!

Cik reizes pēdējo 2 gadu laikā esi mainījis savu darbavietu?