5 lietas, kas nogalina Tavu produktivitāti (bet, par kurām neesi atbildīgs Tu)

Tev šodien bija ļoti, ļoti slikta, vienkārši briesmīga diena, kurā Tu neko prātīgu neesi izdarījis. Mēs Tevi saprotam.

Mums katram ir kas tāds, kas kalpo par iemeslu, lai zaudētu produktivitāti. Daudzi no šiem aspektiem ir mūsu kontrolē un mēs varam tos ietekmēt. Bet, lai Tu justos labāk, darām zināmu, ka ir vēl citas lietas, ka kaitē Tavam darba sparam un tās Tu vari ietekmēt maz. Šīs lietas ir atrodamas Tavā birojā.

Apgaismojums

Iedomājies savu iemīļotāko policistu seriālu. Tajā noteikti ir nopratināšanas telpa, kas ir auksta, tumša, ar vienu spuldzīti maksimums. Ļoti iespējams, ka tas izklausās arī pēc Tavas darba vides. Tad, visticamāk, ka Tu esi tikpat produktīvs kā pratināmais šajā telpā.

Kādā pārskatā teikts, ka apgaismojums var ietekmēt veiktspēju visdažādākajos veidos – radot galvassāpēs, radot spriedzi acīm u.c.

Realitātē Tu diez vai tagad mainīsi spuldzes birojā vai teiksi priekšniekam, ka Tev neder apgaismojums. Bet vismaz saprotot to, ka apgaismojums spēj ietekmēt produktivitāti, Tu vari izvēlēties galdu pārcelt tuvāk dienasgaismai vai strādāt ārpus biroja, kur apgaismojums labāk vairos Tavas darba spējas.

Temperatūra

Temperatūras svārstības birojā ir diezgan apspriests temats – vasarā nav ko elpot, bet ziemā darbinieki sēž pledos ietinušies. Temperatūra ietekmē mūs visus. Pētījumā par darbavietas produktivitāti, sniegta informācija par to, ka, jo siltāk jūtamies, jo produktīvāki esam. Vēsa temperatūra un vēlme pēc siltas tēja krūzes tikai grauj mūsu motivāciju strādāt.

Gaiss

Vai arī Tu bieži sūdzies par gaisu savā darba vietā? Iespējams, tas nav nepamatoti. Slikta gaisa kvalitāte, sauss gaiss, nevēdinātas telpas veicina ne tikai lielāku risku tikt pie slimības lapas, bet var novest arī pie zemākas darba izpildes.

Laikapstākļi

Ļoti iespējams, ka saulainās dienās sevi pieķer biežāk lūkojamies ārā pa logu un sapņojot par došanos prom no darba ātrāk. Izrādās, ka Tava produktivitāte svārstās atkarībā no laikapstākļiem. Piemēram, lietainā dienā darbus mēdzam izdarīt ātrāk un labāk, kamēr saulainā laikā mēdzam uz darbu neierasties vispār. 🙂

Draugi darbā

Nav nekāds jaunatklājums, ka kolēģi ir produktivitātes slepkavas. Īpaši tie, ar kuriem Tev ir ļoti draudzīgas attiecības arī ārpus biroja. Ikdienā strādājot ar kolēģiem-draugiem, izjūtam emocionālo izsīkumu, jo tādējādi darbā pildām gan drauga, gan kolēģa lomu. Draugi atbalsta viens otru bez īpašiem nosacījumiem, bet attiecībā uz kolēģiem tā ne vienmēr notiek. Šādos brīžos tad arī piedzīvojam grūtības nodoties darbam.

Avots: themuse.com
Dalīties ar citiem
Atrodi savu sapņu darbu!

Pievienot komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Piedalies aptaujā!

Cik reizes pēdējo 2 gadu laikā esi mainījis savu darbavietu?