5 lietas, ko nevajadzētu apspriest ar kolēģiem

Protams, ka mūsu darba biedri mēdz kļūt arī par draugiem. Un draudzīgas sarunas šķiet pašsaprotamas pusdienu pauzēs un saliedēšanās pasākumos. Tomēr sarunās ar kolēģiem, vienmēr der nospraust robežu, kuru nevajadzētu pārkāpt. Kas ir tās lietas, kuras labāk ar kolēģiem neapspriest?

Politiskie uzskati un reliģija

Jo dažādāki darbinieki uzņēmumā, jo, visticamāk, ka arī dažādāki politiskie un reliģiskie uzskati. Runas par politiku un reliģiju jau tā bieži izraisa asas diskusijas arī draugu starpā, tāpēc nebūtu nekāds brīnums, ja strīdi uzliesmotu arī savstarpējās sarunās ar kolēģiem. Ņemot vērā to, cik daudz laika Tev kopā ar viņiem ir jāpavada ik dienu darbā, dedzīga savu uzskatu aizstāvēšana un sarunas par politiku nav tā vērtas.

Citi kolēģi

Noteikti neapspried citus kolēģus. Nekritizē, nenoniecini un neizplati baumas. Lai arī cik uzticams sarunu biedrs Tev šķiet, runas ar laiku var sasniegt dzirdīgas ausis un tajā brīdī Tu vēlēsies kaut būtu iemācījies turēt mēli aiz zobiem. Baumotāji un tie, kuri aprunā aiz muguras parasti arī neizpelnās patīkamākā kolēģa godu.

Personīgās problēmas

Mūsuprāt, šis komentārus neprasa. Tomēr pat, ja Tev nav kam izklāstīt savu sāpi, nedodies pēc mierinājuma pie darba biedriem. Personīgās problēmas un saasinājumus atstāj aiz darbavietas telpām. Kolēģiem par tiem nav jāzina.

Simpātijas un antipātijas

Nepārrunā ar kolēģiem savus randiņu plānus, nestāsti par savām simpātijām pret kādu citu kolēģi vai arī tieši pretēji – ja izjūti pret kādu antipātijas – paturi to pie sevis. Personīgas detaļas nav tas, kas jāklāsta darba biedriem.

Veselības problēmas

Veselības problēmas (un te nav runa par iesnām) nav nekas tāds no kā būtu jākaunas. Ja veselības sarežģījumi traucē veikt darbu, tad gan darba devēju ar tiem vajadzētu iepazīstināt, bet sīkākās detaļās ieslīgt nevajadzētu. Pieņemot lēmumu par to, vai dalīties ar kolēģiem informācijā, paturi prātā, ka kolēģi var sākt mainīt savu attieksmi, domāt, ka nespēj tikt galā ar darba pienākumiem vai, piemēram, nepamatoti apšaubīt Tavu rīcību. Tāpēc sarunu par veselību rūpīgi izsver.

 

Dalīties ar citiem
Atrodi savu sapņu darbu!

Pievienot komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Piedalies aptaujā!

Cik reizes pēdējo 2 gadu laikā esi mainījis savu darbavietu?