5 lietas, kuras apspriest, ja kandidē uz augsta līmeņa amatu

Jau rakstījām par lietām, kas jānoskaidro pirms līguma parakstīšanas. Tomēr papildus tam ir vēl citas lietas, kuras ir vērts pārrunāt un iekļaut diskusijā. Īpaši, ja kandidē uz augstākā līmeņa pozīcijām.

Amata nosaukums

Balstoties uz pienākumiem, mēģini saprast vai piedāvātais amata nosaukums atbilst patiesībai. Īpaši, ja runa ir par augstākiem amatiem, kur nereti amata nosaukums ir ļoti svarīgs. Tāpat izrunā to, kā (un vai) amats varētu mainīties, gadījumā, kad tiek sasniegti mērķi.

Ģērbšanās etiķete

Sākumā tas varētu likties mazsvarīgi, tomēr ir uzņēmumi, kur ģērbšanās etiķetei pievērš lielu uzmanību. Ja amats, uz kuru kandidē, ir ļoti prestižs un prasa izskatīties nevainojami, iespējams, uzņēmums plāno (vai arī vajadzētu) segt izdevumus kvalitatīva uzvalka vai kostīma iegādei.

Labumu grozs

Piedāvāto labumu klāsts, ko darba devēji piedāvā saviem darbiniekiem, var būt ārkārtīgi plašs. Pirms paraksti līgumu, noskaidro, kādas priekšrocības un labumus darba devējs Tev sniegs.

Veselības apdrošināšana, transporta izdevumi, sporta zāles apmeklējums, prēmijas utt. – tās ir tikai dažas lietas, kas var būt iekļautas piedāvājumā. Vispirms palūdz, lai Tevi iepazīstina ar priekšrocībām un kārtību, kādā tās tiks saņemtas un tad vari domāt par līguma parakstīšanu.

Finansiālie ieguvumi

Atalgojums bez šaubām ir viena no galvenajām lietām, tomēr bez tā pārrunā arī par iespējām iegādāties akcijas, tikt pie dividendēm vai to, kāds būs Tevis nolīgšanas bonuss (sign-on bonus) vai tieši pretēji – atlaišanas kompensācija. Tāpat sarunā iekļauj ikgadējās prēmijas jautājumu.

Personīgais zīmols

Ļoti iespējams, ka esi atpazīstams un Tavs vārds ir sinonīms vārdam “viedokļu līderis”. Pārrunā, kas notiks gadījumos, kad Tevi aicinās uzstāties konferencēs vai dalīties viedoklī. Ir uzņēmumi, kuri var neatbalstīt Tavas blakus nodarbes un aicinās informēt par katru publisko uzstāšanos. To visu izrunā, lai nākotnē negadās pārpratumi un ierobežojumi.

Dalīties ar citiem
Atrodi savu sapņu darbu!

Pievienot komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Piedalies aptaujā!

Cik reizes pēdējo 2 gadu laikā esi mainījis savu darbavietu?