5 personības tipi, kuri nav lemti profesionālajai izaugsmei

Ja Tava karjera stagnē, iespējams, pie vainas ir kāda Tava personības iezīme.
Mums, protams, gribētos domāt par sevi kā par izcilākajiem darbiniekiem, bet realitāte ir mazliet citādāka. Daļa no mums tā arī nekad nesaņem paaugstinājumu, netiek aicināta piedalīties jaunos projektos vai arī vispār saskaras ar grūtībām noturēties darbā. Tad, iespējams, iemesls ir kāds mūsu personības arhetips.

Sevis apšaubītājs

Tavs pašapziņas līmenis var būt tas, kas Tevi attur no profesionālās izaugsmes. “Mūsu emocijām un pašapziņai ir liela ietekme uz mūsu karjeru,” atzīst Debija Brauna, biznesa konsultante un vadības trenere. “Daži cilvēki vienkārši apšauba savas spējas paveikt darbu labi.”

Ja bieži šaubies par sevi attiecībā uz darbu, tad vajadzētu apklusināt savu iekšējo kritiķi un pārstāt atvainoties par pieļautajām kļūdām. Tiem, kuri sevi apšauba, iespējams, var palīdzēt savu panākumu apkopošana.

Baumotājs un intrigants

Nevienam nepatīk tenkotāji, neskatoties uz to, ka ikvienā kolektīvā ir viens, kuram patīk izplatīt baumas. Tenkošana darbā neveido attiecības, bet tās sabojā. Atkāpjoties no intrigām un baumām, būsim tuvāk labākām attiecībām ar kolēģiem, kas savukārt var rezultēties veiksmīgākā karjerā.

Jūtīgais

Vai Tev ir grūtības pieņemt konstruktīvu kritiku? Bieza āda ir vērtīgs un nepieciešams rīks, lai attīstītu profesionālo izaugsmi. Paaugstināta jūtība var likt kolēģiem Tevi neuztvert pārāk nopietni, kā arī var atturēt no paaugstinājuma saņemšanas, jo vadība uzskatīs, ka neesi spējīgs uzņemties lielāku atbildību. Atbilstošākais rīcības plāns varētu būt rīcības plānu izstrāde brīžiem, kad saņem kritiku un jūties neiedomājami aizskarts.

Minimālais piepūlētājs

Lai veicinātu profesionālo izaugsmi, nepieciešams palielināt arī savu profesionālo sniegumu. Ir grūti saņemt paaugstinājumu, ja izdarām darbā pašu minimumu (vai pat mazāk). Sava snieguma uzlabošanai, jautā pēc komentāra un ieteikumiem savam vadītājam. Ja slinkums un minimāla piepūle ir Tavi sabiedroti, tad tiem pretī nāksies stāties ar kapacitātes palielināšanu un kvalitatīvāku darba izpildi.

Pakļāvīgais

Piekrišana strādāt virsstundas bez atlīdzības, neatteikšana kolēģiem, neiesaistīšanās diskusijās un piekrišana ikvienam priekšnieka vārdam (pat, ja dziļi sirdī nepiekrīti) – šīs ir pāris no pazīmēm, kas liecina par Tavu lielo pakļāvību. Nereti darba biedri to var izmantot ļaunprātīgi, kā arī šāda personības iezīme var atturēt vadību no paaugstinājuma vai jaunu darba pienākumu uzticēšanas Tev. Vienkāršākais risinājums – mainīt savu uzvedību.

Avots: monster.com
Dalīties ar citiem
Atrodi savu sapņu darbu!

Pievienot komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Piedalies aptaujā!

Cik gados uzsāki savas darba gaitas?