Izvēlēties starp diviem darba piedāvājumiem…

Saņemt divus vai vairāk darba piedāvājumus vienlaicīgi var būt satraucoši, īpaši tad, ja esi jauna darba meklējumos. Par šādu scenāriju nemaz nav jābrīnās, jo piedāvāto vakanču skaits šobrīd ir lielāks nekā darbinieku.

Vairāki darba piedāvājumi vienlaikus noteikti ceļ pašapziņu, bet līdzi tam var nākt arī stress un grūta izvēle par to, kuru piedāvājumu pieņemt.

Pirmkārt nomierinies un apzinies, ka divi darba piedāvājumi ir labi, jo Tev tiek dot tā lieliskā iespēja izvēlēties. Ja izvēlēties ir grūti (atceries, ka izvēlei nevajadzētu aprobežoties ar atalgojuma lielumu), tad sāc aplūkot abu piedāvājumu plusus un mīnusus. Lai izvēli būtu vieglāk izdarīt, esam sarūpējuši pāris ieteikumus, kas procesu padarīs vienkāršāku.

Informācija

Sāc ar to, ka ievāc informāciju par katru no uzņēmumiem. Aplūko finanšu rādītājus, pēdējā laika ziņas medijos un atsauksmes, ja tādas ir pieejamas. Pievērs uzmanību uzņēmuma nozarei. Iespējams, ir kāda nozare, kas Tev šobrīd vai nākotnē var radīt grūtības vai nepatiku pret darbu. Jo vairāk informācijas iegūsi, jo vairāk par uzņēmumu zināsi, kā arī, dodoties uz darba interviju, iegūtā informācija noteikti noderēs.

Esi praktisks

Salīdzini abu darbvietu attālumu no mājām. Izpēti, kā uz darbu tiksi – cik izmaksās sabiedriskais transports vai automašīnas stāvvieta? Ko katrs uzņēmums ir gatavs sniegt? Kāda ir veselības apdrošināšana, bonusu un prēmiju politika uzņēmumā? Ja darba piedāvājumi ir līdzīgi, var gadīties, ka tieši praktiskās lietas liks izlemt par labu vienam vai otram uzņēmumam.

Karjeras iespējas

Padomā, kas ir tas, ko no nākamā darba devēja sagaidi. Tad šīs vēlmes salīdzini ar piedāvājumu. Ja tās ir izaugsmes iespējas, intervijā noskaidro, ko katrs uzņēmums piedāvā, cik ilgi būtu jāgaida līdz paaugstinājumam utt. Ja Tev patīk doties komandējumos, apmeklēt konferences, uzstāties publikas poriekšā, tad apzini, vai Tev būs tāda iespēja jaunajā amatā. Iespēja apgūt ko jaunu un attīstīt savu karjeru, veido svarīgu daļu no darba ikdienas.

Pieredze

Pirms noraidīt kādu piedāvājumu uzreiz, noteikti aizej uz interviju. Tieši intervijas process var ļoti daudz ko pateikt Tev priekšā par veicamo izvēli. Intervijas laikā Tu, iespējams, satiki uzņēmuma/nodaļas vadītāju vai tiki iepazīstināts ar uzņēmumu. Vienam no uzņēmumiem varbūt bija profesionālāka pieeja intervijas procesā. Saskaiti labās lietas un izveidot pirmos secinājumus. Pēc intervijas apkopo sajūtas un pieredzi, jo tā palīdzēs labāk pieņemt lēmumu.

Sajūtas

Nereti nopietnus lēmumus pieņemam balstoties uz faktiem, skaitļiem un racionāliem apsvērumiem. Tomēr dažreiz, iespējams, vislabākais ir ļauties savai intuīcijai. Var gadīties, ka viena uzņēmuma piedāvājums beigās uz papīra izskatās daudz pārāks, bet sajūta saka, ka tieši otrs uzņēmums ir tas, kurā mēs vēlētos strādāt. Šo sajūtu nevajadzētu ignorēt. Ja arī pēc iepriekš minētajiem punktiem ir grūti izlemt par labu kādam no piedāvājumiem, tad klausi intuīcijai un sajūtām.

Dalīties ar citiem
Atrodi savu sapņu darbu!

Pievienot komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Piedalies aptaujā!

Cik gados uzsāki savas darba gaitas?