Kā atkal iemīlēties savā darbā?

“Dari to, ko mīli un Tev nevienu dienu dzīvē nebūs jāstrādā!”

Citāts, kas varētu kalpot kā galvenais vadmotīvs mūsu profesionālajā dzīvē.

Visu mīlētāju dienas noskaņās, aicinām aizdomāties par šiem svētkiem arī profesionālajā kontekstā. Kā ļauties iemīlēt savu darbu no jauna?

Skats atpakaļ

Ir pienācis laiks atskatīties uz vecajiem labajiem laikiem. Padomā par laimīgākajiem mirkļiem savā darbā, veiksmīgākajiem projektiem un lieliskajām draudzībām, kas izveidojušās ar kolēģiem.

Lai atgrieztu dzīvesprieku par darbu, iespējams, ir vērts atkal izmēģināt to, kas sagādāja prieku pirms tam. Atgriešanās pie pamatiem dažreiz var būt labākais risinājums!

Atklāj no jauna!

Piederības sajūta ir viena no lietām, kas mūs darbā dara laimīgus. Iespējams, patiku pret darbu var atgriezt ciešākas attiecības ar kolēģiem. Izsaki komplimentus, uzaicini kolēģi uz kafijas pauzi vai vienkārši apjautājies, kā šodien darba biedram klājas. Tā teikt – iepazīsti kolēģus no jauna. Tas pats attiecas arī uz nozari, kurā strādā un uzņēmumu, kuru pārstāvi. Ja mēnešiem ilgi neesi interesējies par nozares aktualitātēm, uzņēmuma aktivitātēm, tad šis laiks ir lieliski piemērots, lai atklātu ko jaunu!

Novērs nepatīkamo!

Iespējams, Tavas jūtas pret jauno darbu ir mazinājušas lielākas vai mazākas problēmas, ar ko saskaries ikdienā. Paanalizē, kas ir tas, kas Tev sagādā problēmas vai rada nepatiku. Nepatika pret priekšnieku vai varbūt tas, ka kolēģi regulāri paņem Tavu kafijas krūzi? Saprotot, kas ir tas, kas kaitina vai nepatīk, Tu vari padomāt par risinājumiem, kas to visu novērstu.

Iemācies ko jaunu!

Uzsākot jaunu darbu, mums nākas apgūt daudz jaunas lietas – apzināt jaunos darba pienākumus, iepazīties ar kolēģiem vai saprast kā darbojas kafijas automāts biroja virtuvē. Šis process neļauj iestigt rutīnā un padara darbadienu interesantu. Lai atgrieztu aizrautību darbā – Tev atliek apgūt ko jaunu. Piesakies profesionālās pilnveides kursiem vai izstrādā jaunus soļus karjeras attīstībai utt. Tāpat atceries, ka neskatoties uz Tavu pieredzi un nostrādātajiem gadiem – vienmēr ir kas tāds, ko vērts sākt apgūt.

Atslēdzies!

Ļoti iespējams, jūtas pret darbu nekur nav zudušas. Tās tikai nomāc izdegšanas sindroms vai nogurums. Ja Tev ir grūtības koncentrēties darbam, miega traucējumi vai kādas veselības izmaiņas (piemēram, galvassāpes), tad labāk paņem atvaļinājumu vai kārtīgu pauzi no darba.  Pēc atgriešanās darbs atkal sagādās patiesu prieku!

Dalīties ar citiem
Atrodi savu sapņu darbu!

Pievienot komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Piedalies aptaujā!

Cik reizes pēdējo 2 gadu laikā esi mainījis savu darbavietu?