Tradīcijas ir svarīgas ne tikai ģimenē, bet arī uzņēmumā. Viena no tradīcijām ir svētku atzīmēšana kopā ar kolēģiem. Svētki, ko atzīmējam mēdz būt visdažādākie, bet populārākie no tiem ir Ziemassvētki, kolēģu dzimšanas un vārda dienas, kā arī Sieviešu diena.

Kā svētki darbavietā ietekmē darbinieku un ko varam darīt, lai svētki nestu prieku, nevis apgrūtinājumu?

Vai svētkus darbavietā atzīmējam pārāk bieži?

Domājams, ka daudziem pirmā atbilde būtu – svētki taču nekad nevar būt par daudz. Arī CV-Online veiktajā aptaujā par svētku atzīmēšanas paradumiem darbavietā, 91% aptaujāto atzina, ka svētki darbavietā netiek atzīmēti pārāk bieži. Tomēr jāatceras, ka visam ir jābūt samērīgam.
Darbiniekiem svētku atzīmēšana var šķist apgrūtinoša, ja tā prasa biežus finansiālos ieguldījumus vai regulāri traucē darbam. Tāpat svētku svinēšanai nevajadzētu būt spiestai lietai.

Ieguvumi no svētku atzīmēšanas

Ja neskaita iespēju apēst kūkas gabalu un nobaudīt glāzi šampanieša, 93% darbinieku uzskata, ka svētku atzīmēšana ar kolēģiem arī saliedē kolektīvu. Kolektīva saliedētība ir svarīgs priekšnosacījums veiksmīgai uzņēmuma darbībai, jo izrādās, ka kopīga svētku atzīmēšana stiprina arī darbinieku motivāciju. Savukārt motivācija palielina darba produktivitāti. Tāpat tie darbinieki, kuriem ir draudzīgas un sirsnīgas attiecības ar saviem kolēģiem (šādas attiecības visbiežāk izveidojas tieši kopīgu pasākumu laikā), retāk maina darbu.

Vai jāierodas uz visiem svētkiem?

Nē, bet rūpīgi jāapdomā, kuri būs tie svētki, no kuriem izvairīsies. Nepiedaloties vairumā svētku, darbinieks var radīt priekšstatu, ka negrib sadarboties ar kolēģiem un ka viņš nav komandas spēlētājs. Arī no biznesa perspektīvas skatoties, ir nepieciešams uzturēt labas attiecības ar kolēģiem.
Tomēr, ja uzņēmums ir liels un ik dienu vai nedēļu tiek atzīmēta kāda kolēģa dzimšanas vai vārda diena, pietiks, ja novēlēsi priecīgus svētkus mutiski.

Pārmērīga svinēšana

Pārmērīgs alkohola patēriņš, flirtēšana ar kolēģiem, nepārtraukta lūkošanās telefonā, kā arī pārāk liels personīgās informācijas daudzums – tās ir lietas, ko noteikti der ierobežot, dodoties uz darba pasākumu. Svētki, protams, ir domāti, lai atpūstos, socializētos ar kolēģiem un labi pavadītu laiku, tomēr nevajadzētu ļaut, lai neadekvāta uzvedība būtu tā, kas sabojā Tavu reputāciju kolēģu un priekšnieka acīs.

Dalīties ar citiem
Atrodi savu sapņu darbu!

Pievienot komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Piedalies aptaujā!

Cik gados uzsāki savas darba gaitas?