Kā būt apmierinātam darbā?

Daudzi ar skaudību raugās uz tiem, kuri patiešām mīl savu darbu un ir apmierināti ar to, ko dara. Daži domā, ka iespēja pelnīt naudu, darot to, ko mīlam, ir tikai īpaši priviliģētu cilvēku priekšrocība. Tomēr ne gluži. Nav tā, ka patiesu gandarījumu par savu darbu gūst tikai tie, kas strādā tā saucamajās “sapņu profesijās”. Nav jābūt sportistam, dziedātājam vai aktierim, lai gūtu prieku no darba. Pat, ja Tu strādā garlaicīgā profesijā, ir iespējams gūt apmierinātību.

Attieksme

Galvenā ir Tava attieksme. Ļoti iespējams, Tu domā, ka nevari gūt gandarījumu no darba, kas neprasa daudz domāt, ir rutinizēts un dēvējams par garlaicīgu. Protams, ja sēdēsi krēslā un sev nepārtraukti teiksi, cik darbs ir garlaicīgs, tad prieku gūt būs grūti. Tā vietā Tev darbam ir jāpieiet ar tādu attieksmi, kas to padara patīkamu. Vienkārši atrodi lietas, kas darbā sniedz prieku. 

Izaicinājumi

Nākamā lieta, ir izaicinājumu noteikšana. Padomā par to, ko vari darīt, lai darbu padarītu interesantāku. Ja darbs ir monotons, nosaki sev mērķus, kurus Tu varētu sasniegt vai pārspēt. Tie palīdzēs uz darbu palūkoties no cita skatupunkta un sniegs gandarījumu brīdī, kad izvirzītais mērķis būs sasniegts. Tāpat padomā par veidiem, kā vēl vari attīstīt savu karjeru. Piesakies kursiem, apgūsti kādu programmu, uzlabo prasmes – izaicini sevi un ilgi nebūs jāgaida, kad darbs sāks sagādāt gandarījumu.

Nepatīkams darbs

Dažiem cilvēkiem neapmierinātību attiecībā uz darbu sniedz nevis fakts, ka tas ir garlaicīgs, bet gan, ka tas patiešām ir nepatīkams. Ir profesijas, kas dažiem no mums šķiet nepatīkamas. Ja esi viens no šādu profesiju pārstāvjiem, tad ir tikai trīs varianti. Pirmais – turpināt teikt, ka darbs ir briesmīgs, bet neko nedarīt, lai to mainītu un pieciest. Otrais – dot priekšroku karjeras maiņai. Trešais – atrast ko pozitīvu. Pēdējā variantā ir vērts koncentrēties uz pozitīvas attieksmes veidošanu. Iespējams, darbs ir nepatīkams, bet sniedz nozīmīgu labumu sabiedrībai vai kam citam.

Jaunas iespējas

Brīdī, kurā ir sasniegts punkts, kad jūties pilnībā nelaimīgs esošajā darbavietā, ir jāpārdomā iespējas, ko var sniegt uzņēmums. Izveido plānu situācijas uzlabošanai. Padomā kādas pozīcijas vēl varētu tikt Tev piedāvātas esošā uzņēmuma ietvaros. Varbūt ir iespēja palūgt pamainīt darba uzdevumus? Izpēti iespējas par karjeras maiņu vai prasmju uzlabošanu, lai celtu savu kvalifikāciju. Pat, ja tagad jūties neapmierināts, iespēju apzināšana nākotnē, uzlabos Tavu pašsajūtu,

Nobeigumā atgādinām, ka darbs ir neatņemama dzīves sastāvdaļa, tāpēc ir svarīgi gūt prieku un gandarījumu no tā. Ja darbs to nesniedz, tad tas atstās negatīvu ietekmi uz tālāko dzīvi. Pat, ja šobrīd nevari atrast savu sapņu darbu, dari visu iespējamo, lai soli pa solim mēģinātu sasniegt gandarījuma sajūtu esošajā darbā.

Dalīties ar citiem
Atrodi savu sapņu darbu!

Pievienot komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Piedalies aptaujā!

Cik reizes pēdējo 2 gadu laikā esi mainījis savu darbavietu?