Kā iejusties jaunā darba kolektīvā?

Darbinieks mēģina iejusties jaunā darba kolektīvā - rokasspiediens starp sievieti un vīrieti, fonā redzama trešā darbiniece

Tuvojoties pirmajai darba dienai jaunā uzņēmumā, nākas saskarties ar dažādiem izaicinājumiem. Nereti šķiet, ka diena būs neizdevusies, jo nezināsi, kas būs jādara, kādi būs Tavi jaunie kolēģi, kā uzvesties vai reaģēt dažādās situācijās. Šajā rakstā uzzināsi, kā veiksmīgāk iejusties jaunā darba kolektīvā!

Domā par labāko

Ikvienam, kurš sāk jaunu darbu jaunā vidē, ir uztraukums, iespējams,  ne tikai dienu pirms tā uzsākšanas, bet arī pirmajā darba dienā. Tas ir saprotami – jauna vide, jauni cilvēki un, protams, jauni darba pienākumi. Tomēr ir reizes, kad uztraukums par to, kā paies pirmā diena, var neļaut justies darba kolektīvā un arī citi darbinieki visu dienu var būt kā uz adatām. Tāpēc ir svarīgi domāt labas domas, elpot mierīgi un brīvi, kā arī atslābināt muskuļus. Nenoskaņo jau laikus sevi kam sliktam!

Mācies kolēģu vārdus

Iemācīties visu kolēģu vārdus vienā dienā var nebūt viegli, īpaši, ja kolektīvs ir gana liels. Tomēr, lai cik grūti tas šķistu, centies atcerēties kolēģu vārdus, jo tas radīs iespaidu, ka vēlies iejusties jaunajā kolektīvā un esi ieinteresēts palikt komandā, kā arī atstās patīkamu iespaidu citu acīs.

Izrādi interesi un apgūsti jaunas lietas

Uzsākot karjeras gaitas jaunā amatā vai darbavietā, nepieciešams apgūt jaunas zināšanas – uzņēmuma darbības specifiku, kā norisinās darba process un citas svarīgas lietas, kas saistītas ar darbavietu. Izmanto savas jau esošās zināšanas, lai veiksmīgi pildītu amata pienākumus, tomēr neaizmirsti izrādīt interesi par darbavietā notiekošo, un jautā par to, kas šķiet neskaidrs! 

Uzticies procesam

Sākumā noteikti daudz lietas būs pilnīgi jaunas un būs vajadzīgs laiks, lai visu izprastu, apgūtu, atcerētos un spētu patstāvīgi veikt savus pienākumus. Pirmajās darba nedēļās neviens negaida, ka zināsi pilnīgi visas darba specifikas nianses. Ja kaut kas nav skaidrs, jautā pēc informācijas, kura nepieciešama, lai kvalitatīvi un efektīvi veiktu savus darba pienākumus.

Jautā par darba rezultātiem

Kādēļ atgriezeniskā saite ir svarīga? Tāpēc, ka saņemot to par izdarīto, ir vieglāk saprast, kādas prasmes un zināšanas nepieciešamas, lai uzlabotu darba efektivitāti un kādi labojumi jāveic, lai kvalitatīvi izpildītu darba uzdevumus. Tas palīdzēs ilgtermiņā veiksmīgāk izpildīt darba pienākumus. 

Veido kontaktu ar kolēģiem

Ikdienā daudz laika tiek pavadīts ar kolēģiem. Veidojot draudzīgas attiecības ar kolēģiem, būs vienkāršāk sastrādāties un izvairīties no dažādām domstarpībām. Uzturi kontaktu ar darba kolēģiem arī ārpus darba laika, jo tas palīdzēs justies brīvi darba vidē. Neaizmirsti apmeklēt kolektīva rīkotos pasākumus, jo tā iespējams iepazīt kolēģus vēl labāk.

Dodoties uz darbu ar pozitīvu attieksmi, vēlmi mācīties un attīstīties, kā arī iepazīties ar jauno vidi, ir vieglāk iejusties jaunā darba kolektīvā. Taču noteikti neaizmirsti par kontaktu ar citiem cilvēkiem, lai varētu efektīvi izpildīt savus darba pienākumus un ikdienas darba rutīna nebūtu vienmuļa un stresa pilna! Savu sapņu darbu atradīsi šeit!

Dalīties ar citiem
Atrodi savu sapņu darbu!

Pievienot komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Piedalies aptaujā!

Cik reizes pēdējo 2 gadu laikā esi mainījis savu darbavietu?