Pirmo dienu jaunajā darbā var salīdzināt ar pirmo dienu skolā. Jauni kontakti un izaicinājumi, satraukums un pienākumi. Tomēr var gadīties, ka pirmā darba diena var izvērsties sliktāka nekā gaidīts. Lai viss noritētu veiksmīgi, CV-Online Tev ir sagatavojis pāris padomus, kas ļaus labāk iejusties darbā jau ar pirmo dienu!

Esi punktuāls

Pirmajā dienā atstāj labu iespaidu, ierodoties darbā laicīgi. Ņem vērā laiku, ko var nākties pavadīt sastrēgumā vai meklējot stāvvietu, īpaši, ja jaunā darbavieta atrodas tālāk nekā iepriekšējā. Iespējams, esi vienojies par konkrētu laiku, cikos ieradīsies pirmajā dienā. Šādā gadījumā centies būt precīzs – nenokavē, bet arī neesi birojā 20 minūtes ātrāk.

Nekautrējies

Centies jau sākumā iepazīties ar kādu no kolēģiem un uzsākt sarunu. Jo ātrāk iepazīsies ar kolēģiem, jo ērtāk jutīsies gan pirmajā, gan nākamajās dienās. Iepazīstoties, nekļūsti bravūrīgs, bet esi pārliecināts, lai radītu veiksmīgu pirmo priekšstatu. Arī tad, ja kaut ko nezini vai nesaproti, nekautrējies lūgt kolēģu palīdzību vai uzdot jautājumus.

Iepazīsties ar uzņēmuma kultūru

Katrā uzņēmumā ikdiena rit savu noteiktu gaitu. Pirmajā dienā centies uzzināt pēc iespējas vairāk par uzņēmuma kultūru un sadzīviskajām lietām. Noskaidro, kā kolēģi plāno pusdienlaikus un kafijas pauzes, uzzini vairāk par, piemēram, strādāšanu no mājām un kolēģu sveikšanu. Uzņēmuma kultūras iepazīšana noteikti aiztaupīs neveiklas situācijas.

Ievēro profesionalitāti

Uzsākot jaunas darba gaitas, noteikti padomā ko vilksi mugurā. Apģērbam ir svarīga loma pirmā priekšstata veidošanā. Būtu labi, ja pirms tam ir noskaidrots, kā pieņemts ģērbties konkrētajā uzņēmumā, lai nenošautu greizi ar apģērba izvēli. Profesionalitāti ievēro arī savā komunikācijā – neuzvedies pārāk skaļi un neizturies augstprātīgi.

Dodies pusdienu pārtraukumā

Nenoraidi iespēju doties kopīgās pusdienās, ja uz tām ielūdz kāds kolēģis. Tomēr, ja ielūgums uz pusdienām neseko, tad tāpat atvēli laiku pārtraukumam. Dodies iepazīt tuvākās pusdienu vietas vai apkārtni. Šāda pauze ļaus arī mazliet atvilkt elpu un apstrādāt jauniegūto informāciju, kas pirmajā dienā var būt patiešām daudz.

Dalīties ar citiem
Atrodi savu sapņu darbu!

Pievienot komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Piedalies aptaujā!

Cik gados uzsāki savas darba gaitas?