Kā izvēlēties sev piemērotu darba vietu?

Balts galds, uz kura uzlikts dators, sieviete to izmanto. Kā izvēlēties sev piemērotu darba vietu?

Viena no svarīgām ikdienas un dzīves sastāvdaļām ir darbs. Tomēr ne vienmēr saprotam, kādu darbu nepieciešams darīt, lai justos labi un iegūtu nepieciešamo dzīvei, kādu iztēlojamies. Kā izvēlēties īsto amatu, ja ik dienas ir pieejamas neskaitāmas vakances? Kā zināt, vai ir nepieciešamās prasmes amatam, kas iepatīkas? Uzzini ieteikumus, kā izvēlēties sev piemērotu darba vietu!

Iepazīsti sevi – kādas ir Tavas stiprās puses?

Bieži vien, meklējot īsto amatu, kurā vēlamies strādāt, aizmirstam par savām prasmēm. Nepieciešams saprast un izvērtēt savas stiprās un vājās puses. Saprotot to, būs vienkāršāk saprast, kuri amati būs piemēroti un kuri ne.

Viena no lietām, kuru nepieciešams apdomāt, meklējot piemērotu vakanci, – kādas ir galvenās vērtības, ko meklē darba vietā? Tās var būt – finansiāla stabilitāte, iespēja būt neatkarīgam, elastīgs darba laiks, iespēja strādāt no mājām un citas vērtības, kuras meklē nākamajā darba vietā.

Protams, svarīgi ir saprast arī to, kādas ir Tavas stiprās puses. Padomā, kas Tev padodas vislabāk? Tās var būt lieliskas komunikācijas prasmes, laika plānošana, problēmu risināšana, un citas! Ja labi padodas rakstīt tekstus, esi bijis līderis grupā vai komandā, pievieno to savam stipro pušu sarakstam, jo tās ir prasmes, ko darba devēji meklē potenciālajos darbiniekos.

Svarīgi ir zināt, kādas tehniskās prasmes Tev piemīt. Ja proti analizēt datus – iekļauj to savā stipro pušu sarakstā. Tāpat tehniskās prasmes var būt plānošana, valodu zināšanas, pat fotografēšana.

Atceries, ka arī rakstura īpašības ir nozīmīgas. Ja ātri apgūsti jaunas prasmes, spēj ātri apstrādāt informāciju vai lieliski darbojies komandā – šīs prasmes palīdzēs veikt dažādu profesiju darba pienākumus

Identificē, ko Tu meklē un nemeklē darba sludinājumā

Ikviens no mums var uzsākt nepiemērotas karjeras gaitas daudzu dažādu iemeslu dēļ. Tas var būt draugu vai ģimenes locekļu ietekmē, noteikta statusa iegūšanai, liela atalgojuma dēļ vai tālab, ka profesija bija aktuāla darba tirgū.

Lai saprastu, kāds ir Tev piemērotākais amats, mēģini atbildēt uz jautājumiem:

– Ko Tev patīk darīt?

– Kādas prasmes nepieciešams izmantot, kad dari to, kas Tev patīk?

– Kādi ir mazie un lielie nākotnes plāni?

– Kā Tev šķiet, kas Tev labi sanāk?

– Kas ir tās lietas, kuras dari labāk par citiem?

Šie jautājumi palīdzēs Tev saprast, kādi darba piedāvājumi varētu būt piemēroti. Piemēram, ja Tev patīk ikdienā darboties virtuvē – iespējams, jāmēģina kļūt par pavāru?

Līdzīgi vari noskaidrot, kādas profesijas nav Tev piemērotas, atbildot uz jautājumiem par to, ko ikdienā nevēlies darīt, kādas prasmes ikdienā neizmanto vai izmanto maz, un citiem!

Izveido sarakstu ar amatiem, kurus vēlies izvērtēt

Viens no veidiem, kā saprast, kā izvēlēties sev piemērotu darba vietu un kādas profesijas amatu, ir izveidot sarakstu! Aplūko jaunākās vakances un pieraksti, kuras šķiet piemērotas Tavām prasmēm, izglītībai un pieredzei. Izvēloties vakances, neapstājies pie viena noteikta amata, jo, iespējams, Tava sapņu profesija ir tā, kas var tikt palaista garām.

Kad saproti, ka esi izvērtējis savas stiprās un vājās puses, kā arī aplūkojis, kādas ir pieejamās vakances tam, ko vēlies darīt nākotnē un kas būtu piemērots tieši Tev, izlem, ko patīk ikdienā darīt visvairāk, atrodi vakanci, kas šķiet piemērota un nosūti potenciālajam darbam devējam savu CV un motivācijas vēstuli. Ja pirmā darba vieta, kura bija saraksta augšgalā, atsaka, nebaidies nosūtīt pieteikumus arī pārējām vietām. Lai arī, izlasot darba piedāvājumu, var šķist, ka viena no visām vakancēm būtu Tava īstā vieta, tas var mainīties, kad tiksi uzaicināts uz darba interviju un iepazīsies ar darba specifiku.

Dalīties ar citiem
Atrodi savu sapņu darbu!

Pievienot komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Piedalies aptaujā!

Cik reizes pēdējo 2 gadu laikā esi mainījis savu darbavietu?