Kā uz darbu ģērbties vasarā? 4 noderīgi padomi

Laikam kļūstot karstākam, nereti vēlamies arī ģērbties plānāk un vasarīgāk. Neskatoties uz temperatūras izmaiņām, darba dreskodam ir jābūt ievērotam visus 12 mēnešus gadā un vasara nav izņēmums. CV-Online veiktajā aptaujā noskaidrots, ka aizrādījumu par dreskoda neievērošanu darbā ir saņēmuši 9% aptaujāto. Ko ņemt vērā, domājot par darba ģērbšanās etiķeti vasarā?

Palūkojies apkārt

Īpaši tad, ja uzņēmumā esi neilgu laiku un šī ir Tava pirmā vasara konkrētajā kolektīvā, palūkojies, kā ģērbjas kolēģi. Tieši viņi būs tie, kas vislabāk attēlos ģērbšanās kultūru uzņēmumā. Ja vadītājs visu gadu ģērbjas uzvalkā, tas nebūt nenozīmē, ka tā dara pārējie kolēģi. Vari aprunāties arī ar kādu kolēģi no HR nodaļas, kurš vislabāk varēs pastāstīt par uzņēmuma politiku un kultūru attiecībā uz ģērbšanos. Iespējams, uzņēmumam ir savi nerakstītie dreskoda likumi

Pludmales apģērbu atstāj mājās

Uz CV-Online uzdoto jautājumu par to kāds ģērbšanās stils pārsvarā ir aptaujāto darbā, 45% minēja Casual jeb neformālo ģērbšanās stilu. Tomēr pat tad, ja darbā valda neformāla gaisotne un neformāls ģērbšanās stils, tas nenozīmē, ka uz darbu jānāk pludmales kleitās, īsos šortos vai flip-flop apavos. Ja vien Tava darbavieta patiešām neatrodas pludmalē, labāk izvēlies par labu solīdākam apģērbam.

Esi profesionāls

Pat tad, ja vēlies uzvilkt ko caurspīdīgu vai īsu, atceries, ka investīcija savā izskatā ir arī investīcija karjerā. Par Tavu attieksmi pret darbu un profesionālismu var spriest arī pēc apģērba. Ja uz svarīgu biznesa tikšanos vai darba interviju ieradīsies īsos svārciņos vai saplēstos šortos, iespējams, tas var iedragāt Tavu profesionālo tēlu. 54% aptaujas respondentu ir pārliecināti, ka ģērbšanās stils var ietekmēt darba intervijas rezultātu. Līdz ar to, neskatoties uz gadalaiku – ģērbies atbilstoši un profesionāli.

Nepārspīlē

Darbs nav vieta, kur pārspīlēt ar aksesuāriem un smaržām. Nenoliedzami vasara ir perfekts laiks, lai uzvilktu košākas drēbes un papildinātu tās ar kādu spilgtu aksesuāru, tomēr atceries par mēra sajūtu attiecībā uz tiem. Aksesuāriem nav jābūt daudz un nav jābūt traucējošiem. Skanoši auskari un klabošas kaklarotas var traucēt gan pārrunu laikā, gan sarunājoties ar kolēģiem un klientiem. Smaržu mutulis, kas iesitas nāsīs, nav tas, ko kolēģi no Tevis sagaida, tāpēc esi uzmanīgs gan ar smaržu daudzumu, gan aromātu izvēli.

Dalīties ar citiem
Atrodi savu sapņu darbu!

Pievienot komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Piedalies aptaujā!

Cik reizes pēdējo 2 gadu laikā esi mainījis savu darbavietu?