Kā veiksmīgāk uzņemt jauno kolēģi?

Neskatoties uz to, vai jaunais darbinieks ir ar pavisam nelielu darba pieredzi, vai bagātīgu CV, pirmā darba diena un nedēļa var būt satraucoša ikvienam. Darba devēja un/vai HR nodaļas uzdevums ir parūpēties, lai jaunais kolēģis pirmajās dienās jūtas patiešām gaidīts un neizjūt nevajadzīgu stresu. Kā pēc iespējas veiksmīgāk uzņemt jauno kolēģi?

Iepazīstināšana

Neatkarīgi – klātienē vai neklātienē, pirmajā dienā noteikti ir svarīgi jauno kolēģi iepazīstināt gan ar pārējiem darbiniekiem, gan ar darba vidi. Ja kolektīvs ir liels, visticamāk, visu kolēģu vārdus jaunpienācējam būs grūti atcerēties, bet iepriekšēja iepazīstināšana noteikti aiztaupīs neveiklos brīžus, savstarpēji tiekoties. Tāpat norezervējiet pirmās tikšanās ar nodaļas vadītājiem vai citiem kolēģiem, ar kuriem jaunajam darbiniekam nāksies visbiežāk sastrādāties.

Visa nepieciešamā sagatavošana

Palīdziet darbiniekam iejusties darbā pēc iespējas ātrāk un sagatavojiet visu nepieciešamo. Parūpējieties, lai darba vieta ir gatava darbam, ir iedotas visas nepieciešamās pieejas un caurlaides, kā arī sarūpēts darbam vajadzīgais ekipējums. Jaunajam kolēģim nevajadzētu pašam uzstādīt e-pastu vai meklēt kancelejas preces. Svarīgi, lai viņa pirmajā darba dienā visas praktiskās lietas būtu nokārtotas.

Kopīgas pusdienas

Noteikti centieties uzaicināt kolēģi kopīgās pusdienās. Tās var būt kopā ar komandu vai divatā. Neformāla gaisotne jaunajam darbiniekam ļaus labāk atraisīties. Šādās pusdienās varat gan pastāstīt par darbavietas kultūru, gan par kolēģiem. Varat uzdot arī jautājumus, kas Jums šķiet interesējoši un varētu noderēt, lai labāk iepazītu jauno darbinieku. Ja pusdienās aizdoties nav iespējams, vismaz izsakiet uzaicinājumu uz kafijas pauzi.

Iepazīstināšana ar darba pienākumiem

Darba aprakstā noteikti galvenie pienākumi tika minēti, bet būtu labi, ja kopīgi ar darbinieku tiktu iziets cauri darāmajiem darbiem. Būtu svarīgi, ka tiešais vadītājs pastāsta galvenos pienākumus, iepazīstina ar darba veikšanas procesu un palīdz orientēties pirmajos uzdevumos. Tieši attiecībā uz darba pienākumiem jaunajiem darbiniekiem mēdz rasties visvairāk jautājumu, tāpēc investējiet laiku iepazīstināšanā ar darāmajiem darbiem.

Jautājumu pārrunāšana

Pēc pirmās nedēļas ieplānojiet laiku, kad ar jauno kolēģi pārrunāt aizvadīto darba nedēļu. Šādas nelielas pārrunas būs abpusēji noderīgas. Ja darbiniekam būs radušies kādi jautājumi, tad šāda veida tikšanās būs piemērota, lai jautājumus kopīgi izskatītu. Ja šādu tikšanos nav iespējams ieplānot, dariet zināmu, ka jautājumus neskaidrības gadījumā var uzdot jebkurā brīdī, vai arī parūpējieties par mentoru, kas jaunajam kolēģim sniegs profesionālu atbalstu pirmajās dienās vai nedēļas.

Dalīties ar citiem
Atrodi savu sapņu darbu!

Pievienot komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Piedalies aptaujā!

Cik reizes pēdējo 2 gadu laikā esi mainījis savu darbavietu?