Kā vislabāk atbildēt uz darba intervijas jautājumu – kāpēc vēlies šeit strādāt?

Kā vislabāk atbildēt uz darba intervijas jautājumu – kāpēc vēlies šeit strādāt?

Ja esi piedalījies vairāk kā vienā darba intervijā, tad, visticamāk, esi pamanījis, ka ir daži jautājumi, kurus intervētāji izvēlas uzdot gandrīz vienmēr. Viens no šādiem jautājumiem ir  – kāpēc Tu vēlies šeit strādāt? Lai gan šis ir šķietami vienkāršs jautājums, ne vienmēr ir viegli rast un sniegt pārdomātu atbildi uz to.

Intervētāja galvenais uzdevums darba intervijā ir noskaidrot to, vai Tu esi tas īstais kandidāts, kuru pieņemt darbā. Un šis jautājums – kāpēc Tu vēlies strādāt tieši šajā uzņēmumā un amata pozīcijā, ļauj saprast, cik daudz Tu zini par konkrēto uzņēmumu un nozari, kurā tas darbojas, vai patiešām esi ieinteresēts šajā pozīcijā un būsi ieinteresēts arī ilgtermiņā.

Lai sagatavotu pārdomātu un pārliecinošu atbildi uz šo jautājumu, ņem vērā sekojošo:

  • Izrādi savu interesi par uzņēmumu – tā darbības nozari, misiju un piedāvātajiem produktiem;
  • Pastāsti, kāpēc Tev patiktu darbs konkrētajā amata pozīcijā;
  • Raksturo, kāds būtu Tavs pienesums uzņēmumā, balstoties uz savu pieredzi un zināšanām.

Iekļaujot visus šos punktus savā atbildē, sniegsi pietiekami plašu priekšstatu par sevi – savām zināšanām un pieredzi, saviem personīgajiem mērķiem, kā arī atbilstību konkrētajam amatam, uz kuru kandidē.

Izrādi savu interesi par uzņēmumu

Darba devējs grib būt pārliecināts, ka patiešām zini, kur vēlies strādāt, un esi informēts par savu potenciālo darbavietu – uzņēmuma darbības virzienu, nozari, kuru tas pārstāv, kā arī piedāvātajiem produktiem vai pakalpojumiem. Ja pastāstīsi, kāpēc vēlies kļūt par daļu no konkrētā uzņēmuma, sniegsi potenciālajam darba devējam pārliecību, ka patiešām vēlies būt daļa no komandas, un Tava kandidatūra būtu nopietni jāapsver.

Pastāsti, kāpēc Tev patiktu darbs konkrētajā amata pozīcijā

Visiem zināms, ka mēs mēdzam strādāt produktīvāk, ja mums patiešām patīk tas, ko darām. Tāpēc Tavs uzdevums ir pastāstīt intervētājam, kāpēc Tev patiktu darbs konkrētajā amata pozīcijā. Tas parādīs, ka jau spēj iedomāties sevi darām nepieciešamos darba uzdevumus, un esi patiešām ieinteresēts.

Raksturo, kāds būtu Tavs pienesums uzņēmumā

Tavam potenciālajam darba devējam noteikti ir svarīgi, kāds būs Tavs pienesums uzņēmumā, ja tiks pieņemts lēmums pieņemt Tevi darbā. Un tas attiecas gan uz tuvāku, gan tālāku nākotni. Tāpēc noteikti ir svarīgi pastāstīt, kā Tavas zināšanas, prasmes un pieredze, būs vērtīga ne tikai konkrētā amata pienākumu veikšanā, bet arī uzņēmumā kopumā. Esi pārliecināts par savām spējām, kā arī pastāsti, kādi ir Tavi profesionālie nākotnes mērķi, kas, iespējams, var sakrist arī uzņēmuma plāniem.

Dalīties ar citiem
Atrodi savu sapņu darbu!

Pievienot komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Piedalies aptaujā!

Cik reizes pēdējo 2 gadu laikā esi mainījis savu darbavietu?