Kāpēc darbiniekam ir jānodrošina profesionālā attīstība?

Vadītāju ikdienā ir daudz par, ko rūpēties – sākot no uzņēmuma peļņas un darbinieku iesaistes, beidzot ar klientu apmierinātību. Visu šo aizņemto ikdienas aktivitāšu vidū viena ļoti nozīmīga joma reizēm tiek piemirsta – tā ir darbinieku apmācība un attīstīšana.

Apmācību programmas patiesi var pozitīvi ietekmēt visu “darbinieka dzīves ciklu”. Diemžēl ne visi uzņēmumi nodrošina pietiekami daudz laika un resursu darbinieku attīstībai, jo – ko mēs redzam? Redzam tūlītējas izmaksas, bet ne tūlītēju atdevi pēc apmācībām. Taču investīcijas darbinieku attīstībā atmaksājas – un visbiežāk ar uzviju.

Atstrādāta apmācību sistēma piesaista lieliskus darbiniekus

Ja vēlaties piesaistīt darba tirgus talantus, pastāvīgai apmācībai ir jāpievērš liela uzmanība. Saskaņā ar kādu pētījumu 39,3% respondentu uzskata, ka izaugsme ir visnozīmīgākais apsvērums, vērtējot jaunas darba iespējas. Šo statistiku apstiprina arī Gallup pētnieku apgalvojums, ka milēniāļiem un jaunākām paaudzēm viens no nozīmīgākajiem faktoriem uzņēmumos ir tā piedāvātās attīstības iespējas.

Noteikta un pārdomāta attīstības programma ir ļoti svarīga arī uzņēmuma ārējā un iekšējā tēla un reputācijas veidošanā. Lūk, dažas ilgtermiņa attīstības programmas!

Nepārtraukta apmācība veicina darbinieku lojalitāti

Nepārtraukta apmācība var palīdzēt samazināt darbinieku rotāciju. Aktīvi ieguldot darbiniekos un to profesionālajā nākotnē, darbinieki jutīsies lojālāki uzņēmumam. Regulāra apmācība ne tikai liek darbiniekiem justies vērtīgākiem, bet arī kompetentākiem un pārliecinātākiem par amatu, kuru viņi ieņem.

Nepārtraukta apmācība izgaismo attīstības aspektu nepieciešamību

Vai zināt teicienu par to, kāpēc nevajag likt zivij kāpt kokā? Tam ir dziļa jēga profesionālā vidē. Lai palīdzētu saviem darbiniekiem sasniegt viņu maksimālo potenciālu, ir nepieciešams precīzs un aktuāls priekšstats par viņu stiprajām un attīstības pusēm. Nepārtraukta apmācība ļauj vadītājiem daudz precīzāk novērtēt savus darbiniekus un piedāvāt viņiem tādus pienākumus, kuros viņi varētu būt visefektīvākie. Tas nozīmē, ka tie darbinieki, kuri attīstās,  parādīs augstāku sniegumu. Biežākās kļūdas rodas prasmju vai zināšanu trūkuma dēļ. Tās notiks retāk, ja uzņēmums gūs labumu no spēcīgāka darbaspēka.

Nepārtraukta apmācība palīdz uzlabot darba sniegumu

Kad darbinieks saņem regulāru apmācību, viņš vienkārši var labāk veikt savu darbu. Darbinieks ir kvalificētāks, labāk izprot biznesa procesus, ir pārliecinātāks un zinošāks par nozari, kuru pārstāv. Nepārtraukta mācīšanās nozīmē arī to, ka darbinieks ir informēts par jaunajām nozares tendencēm un tās globālo attīstību, savukārt tas palīdz uzņēmumam ceļā uz kļūšanu par līderi savā jomā. Piemēram, vai zināt, kā LEAN metodoloģijas pārzināšana varētu noderēt tieši Jūsu pārstāvētajā uzņēmumā?

Nepārtraukta apmācība nodrošina darbinieku apmācību

Visbeidzot, bet ne mazāk svarīgi – nepārtraukta apmācība ir cieši saistīta ar darbinieku apmierinātību. Darbinieki, kuriem tiek piešķirtas attīstības iespējas, jūtas atbalstīti, novērtēti un motivēti. Mēs visi virzāmies uz priekšu un vēlamies augt. Ja mums tiek liegta šī iespēja, ar laiku mums kļūst garlaicīgi un karjerai zūd jēga, neatkarīgi no tā, cik lielu summu saņemam algā.

Iesakām attīstīt mācīšanās kultūru Jūsu uzņēmumā – tādējādi teju ar garantiju būsiet soli priekšā konkurentiem. TOPLeader ir viena no mācīšanās platformām, kas piedāvā vairāku nodarbību kursus, tā rūpējoties par ilgtermiņa un padziļinātu apmierinātību tādās jomās kā personāla vadība, finanšu vadība un biznesa efektivizācija.

Raksts tapis sadarbībā ar TOPLeader
Dalīties ar citiem
Atrodi savu sapņu darbu!

Pievienot komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Piedalies aptaujā!

Cik reizes pēdējo 2 gadu laikā esi mainījis savu darbavietu?