Kāpēc izvēlēties sezonālo darbu?

sezonālā darba

Vasaras sezona strauji tuvojas, un arvien biežāk darba sludinājumu portālos iespējams ieraudzīt dažādas sezonālā darba vakances. Šādam darbam ir savas priekšrocības. Ieguvēji ir gan darba devēji, gan darba ņēmēji. Darba devējiem tā ir iespēja atrast palīgus, lai paveiktu nepieciešamos sezonas darbus un sasniegtu izvirzītos mērķus. Savukārt, to, kādu labumu no sezonālā darba var saņemt darba ņēmēji, apskatīsim turpinājumā.

 

Elastīgs darba grafiks

Viena no sezonālā darba priekšrocībām ir elastīgs darba grafiks. Pirmkārt, sezonālie darbi parasti ir aktuāli noteiktu laika periodu (visbiežāk vasarā un gada izskaņā). Tas nozīmē, ka Tu zini, kāds būs darba beigu termiņš, un attiecīgi vari daudz vienkāršāk plānot savus nākotnes soļus. Šis aspekts bieži vien ir nozīmīgs tieši jauniešiem, kuriem, piemēram, vasaras sezona ir brīvāka. Līdz ar to sezonāls darbs skolēniem un studentiem ir lieliski piemērots. Tāpat sezonālā darbā bieži vien darba grafiks ir nepilns vai slīdošs. Tāpēc šādu darbu ir ērti apvienot ar citām aktivitātēm.

Iespēja gūt darba pieredzi

Sezonālais darbs ir lieliska iespēja iegūt jaunu darba pieredzi, kā arī apgūt jaunas prasmes vai papildināt jau esošās. Šādu izdevību noteikti ir vērts izmantot tiem, kuriem nav iepriekšējās darba pieredzes, vai tā nav ļoti plaša. Sezonālā darba pozīcijā iegūtās zināšanas un pieredze kalpos par vērtīgu ierakstu CV, kas nākotnē var palīdzēt pastāvīga darba meklējumos.

Papildu ienākumi

Sezonālais darbs ir ļoti labs veids, kā gūt papildu ienākumus. Skolēniem un studentiem tā ir iespēja ne tikai iegūt jaunu darba pieredzi, bet arī pašiem nopelnīt no skolas un studijām brīvajā laikā. Tāpat šāds darbs var kļūt par risinājumu darba ņēmējiem situācijās, kad nav ilgāku laiku izdevies atrast jaunu darbu, bet ir vēlme sevi lietderīgi nodarbināt un vienlaikus saņemt par to atalgojumu.

Karjeras izaugsmes iespēja

Sezonālais darbs būtu jāuztver arī kā karjeras izaugsmes iespēja. Ir reizes, kad šāda sezonālā darba pozīcija, pateicoties Tavam sniegumam, var kļūt arī par pastāvīgu, pilna laika darbu. Ja darba devējam būsi pierādījis sevi, kā spējīgu darbinieku, un uzņēmumam būs kāda atbilstoša vakance, iespējams, Tev var tikt piedāvāta iespēja turpināt darbu jau pastāvīgā pozīcijā. Pat ja darba devējam uzreiz nebūs ko piedāvāt, visticamāk, tiksi paturēts prātā, kā vērtīgs kandidāts. Tāpat arī citi potenciālo darba devēji nākotnē novērtēs Tavu iepriekš gūto pieredzi.

Dalīties ar citiem
Atrodi savu sapņu darbu!

Pievienot komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Piedalies aptaujā!

Cik reizes pēdējo 2 gadu laikā esi mainījis savu darbavietu?