Kāpēc pateikt “paldies” ir tik svarīgi?

Kāpēc pateikt “paldies” ir tik svarīgi?

Mēs visi vēlamies strādāt vidē, kurā jūtamies labi un pats galvenais – novērtēti. Taču ne vienmēr mēs piedomājam pie tā, ka arī mums katram pašam ir iespēja sniegt savu ieguldījumu šādas darba vides radīšanā. Pateicības vārdi ir viena no tām lietām, kam darba vidē ir ārkārtīgi liela nozīme. Tāpēc šajā rakstā noskaidrosim, kāpēc pateikt “paldies” ir tik svarīgi un ko tas var sniegt gan Tev pašam, gan citiem.

Kāpēc pateikt “paldies” ir tik svarīgi?

Mums visiem taču ir patīkami dzirdēt pateicības vārdus, vai ne? Tos dzirdot Tu jūties atzinīgi novērtēts, kas, savukārt, uzlabo gan garastāvokli, gan pašapziņu. Taču der atcerēties, ka nebūtu tikai jāgaida, kad kāds pateiksies Tev par darbu. Ir jābūt gatavam arī pašam pateikt “paldies” gan kolēģiem, gan sadarbības partneriem, gan savai komandai. Pateikt “paldies” darbavietā ir tikpat svarīgi, cik ārpus tās, jo pateicības vārdi spēj uzlabot jebkuru savstarpējo komunikāciju.

Pirmkārt, tas ir vērtīgi Tev pašam, jo citiem izteikti pateicības vārdi var palīdzēt pilnveidot Tavas komunikācijas prasmes, kā arī uzlabot labsajūtu un mazināt stresu.

Otrkārt, pavisam vienkāršs “paldies” var palīdzēt stiprināt savstarpējās attiecības un uzticību kolēģu vai sadarbības partneru starpā, kā arī radīt vēlmi arī turpmāk sniegt palīdzību, ja tas būs nepieciešams. Ja būsi veltījis pateicības vārdus kolēģim, kurš Tev ir palīdzējis, tad pastāv daudzreiz lielāka iespēja, ka arī kādā citā situācijā, kad būs nepieciešama palīdzība, Tu nesaņemsi atteikumu.

Treškārt, saņemti pateicības vārdi no vadības puses spēj radīt vienlīdzības sajūtu un veicināt produktivitāti. Darbinieks, kurš saņem atzinību par paveikto darbu, būs motivēts arī turpmāk produktīvi darboties, jo zinās, ka viņš un viņa veiktais darbs tiek patiešām novērtēts.

Kā izteikt savu pateicību?

Iespējams ikdienā, kad visiem darbu ir ļoti daudz, Tev neliekas pārlieku nozīmīgi vai pat šķiet muļķīgi teikt kādam “paldies” par to, ka viņš dara savu darbu. Taču, kā jau iepriekš minējām, pateicības vārdi ir ļoti svarīgi. Viss sākas no visvienkāršākajām un varbūt šķietami nenozīmīgām lietām. Protams, ir lieliski, ja izdodas uzreiz savam kolēģim vai komandai pateikties par palīdzību vai paveikto darbu – tāpat vien sarunā vai e-pasta ziņā. Pat ja nesanāk to izdarīt uzreiz, savu pateicību vari izteikt arī vēlāk. Uzraksti, kādu garāku e-pastu, kurā atgādini par saņemto palīdzību konkrētā situācijā vai paveikto darbu, un pasaki “paldies” par to. Ja laiks to atļauj, vari to izdarīt arī klātienē, sarunas laikā.

Atceries, ka labus un atzinīgus vārdus vienmēr ir patīkami dzirdēt! Ja Tev ir tāda iespēja – izsaki savu pateicību kopējā sapulcē, lai plašāks darbinieku loks ir informēts par savu kolēģu izpalīdzību, labajiem darbiem un sasniegumiem. Ja zini veidu, kā īpaši iepriecināt kādu, kurš to ir pelnījis, izmanto to (piemēram, dodoties kopīgās pusdienās vai kafijas pauzē)! Galvenais ir redzami parādīt to, ka Tu novērtē otra cilvēka darbu. Šādā veidā ir iespējams kopīgi radīt darba vidi, kurā visiem ir patīkami atrasties.

Dalīties ar citiem
Atrodi savu sapņu darbu!

Pievienot komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Piedalies aptaujā!

Cik reizes pēdējo 2 gadu laikā esi mainījis savu darbavietu?