Vasaru nenoliedzami var dēvēt arī par atvaļinājumu laiku. Protams, ir nozares, kurās vasara ir karstā sezona un atvaļinājumu labāk ieplānot citos mēnešos. Tomēr lielai daļai gada karstākie mēneši asociējas ar brīvām dienām pie jūras un atpūtu no darba. Ja šajā vasarā neplāno doties atvaļinājumā, jo nav piemēroti apstākļi, esam sagatavojuši pāris argumentus, kuri šo lēmumu varētu palīdzēt pārdomāt.
Veselība pirmajā vietā
Vasara ir atvaļinājumu laiks un to vajadzētu izmantot. Nemitīga nodošanās darbam nenāk par labu ne emocionālajai, ne fiziskajai veselībai. Darbs bez atpūtas agri vai vēlu noved pie pastāvīga stresa, savukārt stress pie izdegšanas sindroma un citām veselības problēmām. Ja neplāno doties atvaļinājumā, aizbildinoties ar darba apjomu, tad padomā, vai darbs tiešām atsvērs tās veselības problēmas, kuras iegūsi pārslodzes dēļ.
Uzlabota produktivitāte
Nav noslēpums, ka regulāri pārtraukumi darbā uzlabo produktivitātes līmeni ikdienā. Savukārt spēju darboties produktīvi ilgtermiņā uzlabo garāki pārtraukumi jeb regulāri atvaļinājumi.
Tāpat brīvdienas ļauj mums īstenot citas intereses un vēlmes, kas var rezultēties jaunās un radošās idejās, plašākā redzējumā, kā arī lielākā motivācijā.
Paraugs kolēģiem
Ja runa ir par labu vadīšanas praksi, tad viena no lietām ir piemēra rādīšana saviem padotajiem. Atvaļinājuma ignorēšana var darbiniekiem šķietami demonstrēt to, ka darba ir ārkārtīgi daudz, un ka došanās brīvdienās šobrīd nav vēlama. Atvaļinājums savā ziņā ir atalgojums par labi padarītu darbu, tāpēc vadītājiem noteikti vajadzētu ne tikai pašam ņemt atvaļinājumu, bet arī iedrošināt tajā doties kolēģus.
Prasme uzticēties
Viens no iemesliem, kāpēc dažreiz noraidām ideju par atvaļinājumu, ir tas, ka uzskatām sevi par neaizvietojamiem. Lai arī varētu likties, ka nedošanās atvaļinājumā ir sava veida uzupurēšanās, kopumā uzņēmumam tas nenāk par labu. Pāris brīvu dienu no darba sniegs komandai iespēju attīstīties un apgūt jaunas prasmes. Tāpat kolēģa prombūtne stimulē komandas atbildības sajūtu un pārliecību.
Atceries, ka pēc atvaļinājuma bieži vien ir vieglāk tikt galā ar sarežģītiem uzdevumiem, tāpēc nevilcinies, izbaudi atpūtu un uzlādē sevi.