Karjera cilvēkresursu nozarē. Kas jāņem vērā?

Lielai daļai karjera cilvēkresursu nozarē šķiet gana iekārojama. Šo nozari raksturo darbs ar cilvēkiem, gandarījums, ko saņemam savā darbā un arī apziņa, ka šīs nozares profesijas ir un būs pieprasītas. Ja arī Tavos nākotnes plānos ietilpst vēlme būt daļai no cilvēkresursu nozares, tad lūk, pāris lietas, ko iesaka ņemt vērā CV-Online Latvia Personāla atlases nodaļa.

Izglītība

Speciālisti cilvēkresursu nozarē ir ar visdažādāko nozaru izglītību. Tomēr daudzos HR amatos nepieciešami cilvēki ar vismaz profesionālā bakalaura grādu. Atbilstoša izglītība personālvadībā, cilvēkresursu vadībā vai kādā citā pietuvinātā nozarē, piemēram, psiholoģijā, socioloģijā, sabiedriskajās attiecībās vai ekonomikā, sniegs iespēju spert soli HR karjerā. Papildus tam vienmēr vari apmeklēt profesionālās pilnveides kursus (runas prasmes, projektu vadību u.c.), kas arī nāks par labu, ja kandidēsi uz vakanci HR nozarē.

Valodas

Latvijas darba tirgū cilvēkresursu speciālistiem ir nepieciešamas vairākas valodu zināšanas. Darbs paredz komunikāciju ar visdažādākajiem cilvēkiem, tāpēc ir labi, ja spēj komunicēt vismaz divās valodās. Personāla atlasē pārsvarā ir nepieciešams trīs valodu (latviešu, angļu un krievu) zināšanas, jo personāla atlases speciālistam ir jāvar gan komunicēt ar kandidātiem, gan novērtēt viņu valodu prasmes. Nepieciešamība pēc konkrētas valodas zināšanām ir atkarīga arī no uzņēmuma specifikas.

Īpašības

Darbs HR nozarē vairāk būs piemērots tiem, kuri ir komunikabli, pacietīgi un atbildīgi. Jābūt gatavam savu karjeru nozarē sākt no pašiem pamatiem. Tāpat ir jābūt daudzpusīgam, jo gan darba devēji, gan darba ņēmēji ir visdažādāko nozaru, profesiju un raksturu pārstāvji. Lieliski, ja esi apveltīts ar labu intuīciju, esi vērsts uz sadarbību un spēj pieņemt visdažādākās personības.

Perspektīvas

Attīstot savu karjeru cilvēkresursu nozarē, Tev ir iespēja strādāt gan asistējošās, gan vadošās pozīcijās. Profesiju vidū atradīsi personālvadības asistentus un speciālistus, personāla atlases vadītājus, biznesa vadītājus un partnerus, izaugsmes trenerus (koučus), darba devēja tēla vadītājus, HR procesu vai komandas koordinatorus u.c. Vairāk ar vakancēm cilvēkresursu nozarē, var iepazīties šeit.

Dalīties ar citiem
Atrodi savu sapņu darbu!

Pievienot komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Piedalies aptaujā!

Cik reizes pēdējo 2 gadu laikā esi mainījis savu darbavietu?