Ko sagaidīt savā pirmajā darbā?

Tie, kuri tikko absolvējuši augstskolu (vai arī ir tuvu tam) sāk lūkoties pēc atbilstoša darba. Lielai daļai tā ir arī pirmā pieredze darba tirgū vispār. Būt jauniņajam darba tirgū ir līdzīgi kā būt jauniņajam skolā – daudz kas ir svešs, daudz kas jāapgūst un daudziem sevi jāpierāda. Lai nebūtu tā, ka meties nezināmajā pilnīgi uz dullo, esam apkopojuši pāris lietas, kas, iespējams, Tev palīdzēs labāk iejusties darba tirgū.

Tev nemaksās daudz

Vairums savu karjeru sāk ar darbu zemākā līmeņa pozīcijās. Un likumsakarīgi, ka šādās pozīcijās arī atalgojums ir zemāka līmeņa. Esi gatavs, ka konkrētais atalgojums nemainīgs var saglabāties turpmākos mēnešus vai pat gadu. Tomēr atceries – runa nav par to, cik vari saņemt pirmajā darbavietā, bet gan par to – kur pirmā darbavieta Tevi var aizvest. Padomā par to, ko vēlies sasniegt, piemēram, turpmāko 5 gadu laikā un, iespējams, konkrētais uzņēmums (neskatoties uz zemo atalgojumu) Tev var palīdzēt pie tā tikt.

Garlaicīgi uzdevumi

Bieži vien, izvēlamies profesiju pēc darba apraksta un nereti izvēlētā profesija mums asociējas ar lieliskiem un patiesi interesantiem uzdevumiem. Tomēr esi gatavs, ka realitātē Tavi pirmie darba uzdevumi nepavisam nebūs aizraujoši. Tāpat der ņemt vērā, ka darba devējs tādējādi vēlas Tevi pārbaudīt. Tiem, kuri pieņem un pilnībā nododas arī šiem mazāk interesantajiem uzdevumiem, nereti tuvā nākotnē tiek piedāvāts paaugstinājums vai kāds cits karjeras attīstībai nozīmīgs notikums.

Tavai attieksmei ir nozīme

Vidusskolā un augstskolā uz Tavu uzvedību un attieksmi pret mācībām, iespējams, pievēra acis. Ienākot darba tirgū, svarīgi ir ne tikai, ka darbs tiek izpildīts, bet nozīme ir arī tam, kā tas tiek izdarīts. Darba devējiem ir vajadzīgs darbinieks, kurš ir entuziastisks, atbildīgs un strādāt gribošs. Tomēr tas nenozīmē, ka nevari pateikt savas domas priekšniekam. Vadītāji novērtēs, ja būsi godīgs un argumentēts, gadījumos, kad tas ir pamatoti.

Tev jākomunicē

Spēja komunicēt skaidri, efektīvi un pareizi gan mutvārdos, gan rakstos – tas ir tas, ko darba devēji meklē kandidātos. Komunikācijas prasmes būs nepieciešamas sapulcēs, e-pastu saziņā un arī savstarpējā komunikācijā ar kolēģiem. Ja vidusskolā gramatikai un savām oratora spējām nepievērsi lielu nozīmi, tad tagad ir vērts atsvaidzināt zināšanas gan gramatikā, gan runas prasmē. Tāpat Tev jābūt pārliecinošam darba intervijā un veiksmīga rezultāta gadījumā – arī pārbaudes laikā. Parādi, ka sazināšanās nesagādā Tev grūtības. Citādi, gadījumā, kad uz amatu kandidē divi līdzvērtīgi kandidāti – priekšroka var tikt dota tam, kuram ir labākas komunikācijas prasmes.

Avots: topresume.com

Dalīties ar citiem
Atrodi savu sapņu darbu!

Pievienot komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Piedalies aptaujā!

Cik reizes pēdējo 2 gadu laikā esi mainījis savu darbavietu?