Lietas, kurām nevajadzētu būt Tavā CV

Nereti pieteikumu skaits uz vienu amata pozīciju mēdz būt ļoti liels, īpaši vakancēm ar labākiem nosacījumiem. Lai Tavs CV pieteikumu gūzmā tiktu ievērots, koncentrējies uz svarīgākajām lietām tajā, atmetot lieko. Lūk, pāris lietas, kurām CV noteikti nevajadzētu būt!

Neatbilstoša darba pieredze

Jā, iespējams, vidusskolas laikā Tu biji “kafijas pagatavošanas karalis” kādā kafejnīcā, bet, ja vien arī turpmāk Tu neplāno meklēt darbu šajā jomā, ir laiks izsvītrot šo amatu no sava CV.

Neiekļauj konkrētajam gadījumam neatbilstošu darba pieredzi, tā vietā uzsver to, kas patiešām demonstrē Tavas stiprās puses un papildu prasmes. Ja darba pieredze ir bijusi neliela, labāk koncentrējies uz iegūto izglītību un līdzšinējām prakses vietām.

Personīgā informācija

Neiekļauj CV savu ģimenes stāvokli, reliģisko pārliecību vai personas kodu. Iespējams, ka šāda informācija bija standarts pirms gadiem desmit, bet mūsdienās potenciālajam darba devējam nav nekādu tiesību šo informāciju prasīt, tāpēc arī nav vajadzības to pievienot.

Meli

Mazi vai lieli – meli paliek meli. Melot CV par iegūto izglītību un darba pieredzi būtu ārkārtīgi nepareizi. Ja darba devējs metīs aizdomu ēnu uz Tevis rakstīto, visdrīzāk meli ātrāk vai vēlāk nāks gaismā. Tāpat nereti piepušķotas prasmes atklājas darba procesā vai jau intervijas laikā.

Neprofesionāli fonti un dizains

Ja vēlies dizainiski nostrādātu CV, bet ar dizaina rīkiem un programmām esi uz Jūs, labāk palūdz palīdzību kādam profesionālim vai izmanto jau pieejamos CV paraugus. Tāpat pievērs uzmanību fontiem, kas tiek izmantoti. Pieturies pie klasiskām vērtībām, jo nepareizi izvēlēts fonts tikai apgrūtinās Tava CV izlasīšanu.

Pārāk daudz teksta un informācijas

Tev varētu likties, ka savā CV jāizklāsta pēc iespējas plašāka informācija, lai darba devējam viss būtu skaidrs. Tomēr darba devējs meklē faktus un cenšas atrast iemeslus, kas ļautu Tevi uzaicināt uz interviju. Nepārspīlē ar teksta garumu, bet tā vietā veido strukturētu un viegli pārskatāmu CV. Vairāk par sevi varēsi pastāstīt darba intervijā.

Gramatikas kļūdas

Gramatikas kļūdas CV var radīt neprofesionālu priekšstatu. Parasti CV nepārsniedz 2 lapas, tāpēc noteikti nevajadzētu būt grūtībām uzrakstīto rūpīgi pārlasīt vai nepieciešamības gadījumā to iedot pārbaudīšanai draugam vai ģimenes loceklim. Atceries, ka pareiza rakstu valoda liecina ne tikai par valodas prasmēm, bet arī par Tavu attieksmi.

Nepiemērota fotogrāfija

Ja izvēlies pievienot fotogrāfiju savam CV, tad noteikti parūpējies, lai bilde ir profesionāla un Tevi tajā var labi saredzēt. Apdomā cik atbilstoša tā ir amatam, uz kuru piesakies. Vispiemērotākā būs bilde, kurā redzams esi tikai TU, lietišķā stilā, neitrālā fonā.

Dalīties ar citiem
Atrodi savu sapņu darbu!

Pievienot komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Piedalies aptaujā!

Cik reizes pēdējo 2 gadu laikā esi mainījis savu darbavietu?