Mainīt vai nemainīt darbavietu?

Paylab, kas Latvijā darbojas kā CV-Online pārvaldītā algu informācijas datubāze Algas.lv, veiktais pētījums atklājis, ka 43% aptaujāto uzskata, ka ideālais ilgums vienā darbavietā ir 3-5 gadi. Arī citos informācijas avotos lasāms, ka darbu ieteicams mainīt ik pa trim, pieciem gadiem. Vai tiešām regulāra karjeras maiņa ir nepieciešama un nāk par labu?

Lojalitāte aug ar gadiem

Pētījums rāda, ka darbinieki, kuri uzņēmumā nostrādājuši vairāk nekā 5 gadus, arī ir lojālāki savam darba devējam. Darba ņēmēja lojalitāti bieži vien ietekmē karjeras attīstības iespējas uzņēmuma iekšienē. Ja karjeras izaugsmi var nodrošināt ilgstoši, arī darbinieka lojalitāte tiek stiprināta. Bet vai lojalitāte atmaksājas? 39% aptaujāto uzskata, ka pie pašreizējā darba devēja saredz gan finansiālus, gan nefinansiālus labumus, kas saistīti ar lojalitāti. Īpaši tas attiecināms uz algas paaugstinājumu, jo lojalitāte var būt labs arguments gan darba devējam, gan ņēmējam. Tas nozīmē arī to, ka ilgstoša pieredze darbavietā tiešām var atmaksāties.

Mainīt darbu, lai rastu apmierinātību

Iespējams, ka darbu pašreizējā darbavietā sāki ar domu, ka tas palīdzēs Tev veidot izaugsmi un attīstīt savas prasmes, bet, gadiem ejot, darba devējs nekoncentrējas uz Tavām stiprajām pusēm un Tev pietrūkst izaicinājumu. Ja tas nav tas, ko sagaidi un pārrunas ar vadītāju nelīdz, karjeras maiņa tiešām varētu nākt par labu. Arī tad, ja Tevi ilgstoši neapmierina, piemēram, norises organizācijas iekšienē, veselības apdrošināšana vai darba grafiks, der apsvērt domu par jaunu darbu, jo ilgstoša neapmierinātība ir signāls, ka nepieciešamas pārmaiņas.

Nesasteigt lēmumu

Pat ja pagājuši 5 gadi esošajā darbavietā, tas uzreiz nenozīmē, ka uz galda jāliek atlūgums. Lēmumu par aiziešanu no darba nevajadzētu sasteigt, jo ilgstoša darbavieta ne vienmēr nozīmē stāvēšanu uz vietas. Tā vietā labāk saprast vai tiešām esošais darba devējs vairs neko nespēj sniegt Tavā karjeras izaugsmē. Tomēr, ja tiek lemts par darba uzteikšanu, labāk iztikt bez galējībām un aiziet, nenodedzinot visus tiltus.

Kad bieži ir pārāk bieži

Lai arī aptaujas rezultāti rāda, ka jaunākajai paaudzei piemīt tendence mainīt darbus arvien biežāk, tas nebūt nenozīmē, ka darbavietas vajadzētu mainīt kā zeķes. Bieži mainot darbu, ir jārēķinās arī ar jautājumiem, kas tiks uzdoti par šo tēmu intervijās. Šādā gadījumā vajadzētu ievērot atklātību un rūpīgi pamatot savus lēmumus par aiziešanu no darba, kā arī paskaidrot ieguvumus darba maiņas rezultātā.
Arī uzreiz mainīt darbu tikai tāpēc, ka jau pagājis kāds labs laiks, nevajadzētu. Ja jūties apmierināts ar darba pienākumiem, Tev netrūkst izaicinājumu, kā arī uzņēmums piedāvā karjeras izaugsmi, iespējams, darbavietas maiņa nav nepieciešama.

Dalīties ar citiem
Atrodi savu sapņu darbu!

Pievienot komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Piedalies aptaujā!

Cik reizes pēdējo 2 gadu laikā esi mainījis savu darbavietu?