Mani atlaida. Kā to izskaidrot nākamajam darba devējam?

Viena no lielākajām grūtībām, ar ko var nākties saskarties profesionālajā dzīvē, ir atlaišana. Tomēr tas nenozīmē, ka Tavai karjerai ir beigas. Lūk, pāris padomi par to, kā runāt par savu atlaišanu ar nākamo darba devēju.

Pieturies pie patiesības

Nav viegli apkārtējiem skaidrot atlaišanas iemeslus. Galvenais šādā brīdi atcerēties, ka melošana par labu nenāks. Esi godīgs un izstāsti patiesos atlaišanas iemeslus. Nepiepušķo, nepārspīlē un izmisīgi neattaisnojies, centies sniegt intervētājam vienkāršu izskaidrojumu.

Esi lakonisks

Būt patiesam, nenozīmē izplūst garās runās un taisnoties. Pirms došanās uz interviju rūpīgi apdomā savu atbildi – centies izskaidrot atlaišanas iemeslus pāris teikumos, nekoncentrējoties uz attaisnošanos. Tikai tad, ja intervētājs vēlas, lai pastāsti vairāk – tad arī sniedz izvērstāku atbildi.

Mācies no kļūdām

Atlaišanai bija kāds iemesls. Uzņemies par to atbildību un parādi, ka esi gatavs mācīties no pieļautajām kļūdām. Stāstam gan vienmēr ir divas puses, bet, ja apzinies, ka lielu daļu atbildības par atlaišanu vari uzņemties tieši Tu, tad dari visu, lai pieļautās kļūdas neatkārtotu. Ja Tev karjera patiešām ir svarīga, iespējams, vari ar intervētāju pārrunāt, ko no notikušā esi iemācījies.

Nekritizē

Viss sliktākais, ko vari darīt darba intervijā – sākt vainot savu priekšnieku, nomelnot uzņēmumu un novelt vainu uz visiem citiem. Esi pārliecināts par sevi un parādi, ka esi ticis pāri atlaišanas gadījumam. Mēģinot sevi padarīt nevainīgu uz citu rēķina, vairosi tikai negatīvāku priekšstatu par sevi potenciālā darba devēja acīs.

Uzlabo savu CV

Ja iepriekš, iespējams, savam CV nepievērsi lielu uzmanību, jo darbu atrast bija samērā viegli, tad tagad ir pienācis laiks, lai to pilnveidotu. Koncentrējies uz pieredzi pirms atlaišanas. Parādi darba devējam savas profesionālās īpašības un paveiktos darbus. Patiesi vērtīgus darbiniekus darba devējs pratīs novērtēt, neskatoties uz to, ka reiz tiki atlaists.

Dalīties ar citiem
Atrodi savu sapņu darbu!

Pievienot komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Piedalies aptaujā!

Cik reizes pēdējo 2 gadu laikā esi mainījis savu darbavietu?