Pazīmes, kas liecina, ka Tava karjera stagnē

Rutīna, kas ievilkusies pāris mēnešu (vai pat gadu) garumā, grūtības saņemties, lai dotos uz darbu un garlaicības darba laikā, ir tikai dažas no pazīmēm, kas liecina par karjeras stagnāciju. Kādas vēl pazīmes signalizē par to, ka nepieciešams karjeras restarts?

Kur palika izaicinājumi?

Ir teorija, ka darbinieki vislabāk jūtas tad, ja viņi tiek izaicināti atbilstoši savām prasmēm un spējām. Izaicinājuma līmenim pazeminoties, vairs tik ļoti neesam ieinteresēti darāmajā darbā. Ja jauni piedāvājumi un darba uzdevumi nenāk no vadības, tad ir vērts pašam pamēģināt atrast darāmo, piemēram, izrādīt iniciatīvu jauniem projektiem, pieteikties darbam brīvprātīgi utt. Gadījumā, ja rezultāta nav un darbs šķiet tikpat vienmuļš, tad gan, iespējams, ir vērts lūkoties pēc jauna darba.

Fokuss kaut kur citur

Grūtības koncentrēties darbam, biežas kafijas pauzes, ko apvieno ar ilgstošāku žurnālu lasīšanu, blogu pārskatīšana e-pastu pārbaudīšanas vietā vai, piemēram, regulāras privātās sarunas darba laikā. Ja viss cits paņemt vairāk laika nekā tiešie darba pienākumi, tad nebrīnies, ja arī paaugstinājumu Tev neviens nepiedāvā.

Nekā jauna

Karjera ir pieredzes, prasmju un zināšanu apkopojums, ko esi pilnveidojis darbā. Šīs lietas padara Tevi kompetentāku un profesionālāku. Savukārt, ja pēdējā laikā neesi apguvis neko jaunu un nevari iedomāties nevienu lietu, ko varētu pievienot savam CV, tad, visticamāk, Tava karjeras izaugsme ir paņēmusi pauzi.

Turpat, kur pirms 5 gadiem

Alga pēdējos gadus saglabājusies nemainīga, arī amats nav mainījies, jauni pienākumi nav uzticēti un pat darba vieta izskatās gandrīz kā pirms 5 gadiem. Ja šis ir par Tevi, tad mēs varam apgalvot, ka laiks pārskatīt savus karjeras mērķus un plānus.

Atstumšana

Brīdī, kad vairs nesaņem uzaicinājumus uz svarīgām sapulcēm, piedāvājumus dalībai jaunos projektos vai aicinājumu piedalīties ideju ģenerēšanā – uztver to kā brīdinājumu. Iespējams, kolēģi uzskata, ka neko jaunu vairs sniegt nespēj vai ka jaunie uzdevumi nav Tavam amatam atbilstoši.

Ārējā ietekme

Dažreiz pie karjeras bremzēšanās var būt arī nozare, kurā strādā vai pats uzņēmums. Kā jau tas mēdz notikt – arī uzņēmumi piedzīvo stagnāciju vai nozare mēdz saskarties ar būtiskām problēmām. Izvērtē esošo situāciju un padomā, kas ir tas, ko konkrētajā brīdī Tu vari mainīt vai uzlabot attiecībā uz savu karjeru.

Dalīties ar citiem
Atrodi savu sapņu darbu!

Pievienot komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Piedalies aptaujā!

Cik reizes pēdējo 2 gadu laikā esi mainījis savu darbavietu?