Prakses nozīme karjeras attīstībā

Prakses nozīme karjeras attīstībā

Par karjeras veidošanu ir vērts padomāt jau laikus. Bieži vien, meklējot pirmo darbavietu, nepietiek tikai ar iegūtu izglītību konkrētā jomā, lai patiešām izceltos uz citu kandidātu fona. Darba devēji augstu novērtē arī iepriekš iegūtas praktiskās zināšanas un darba pieredzi. Taču būtisks jautājums ir – kā iegūt šīs praktiskās zināšanas un pirmo darba pieredzi? Atbilde ir pavisam vienkārša – izmantojot prakses iespēju. Lūk, dažas priekšrocības, ko Tev var sniegt prakse.

Tā ir iespēja gūt pirmo darba pieredzi

Darba pieredze ir svarīga jebkurā nozarē. Tāpēc prakse ir lielisks veids, kā iegūt šo pieredzi un iepazīt darba vidi. Praktiskās zināšanas kombinācijā ar izglītību konkrētā jomā kalpos par labu un stabilu atspēriena punktu turpmākās karjeras veidošanā. Reāla darba pieredze būs ļoti labs papildinājums Tavam CV. Turklāt uzņēmums, praksei noslēdzoties, var sagatavot atsauksmi, kas noteikti Tevi padarīs par vērtīgu kandidātu un var palīdzēt turpmākos darba meklējumos.

Veids, kā iepazīt kādu konkrētu profesiju un darbu no praktiskās puses

Prakse ļaus Tev labāk iepazīt gan kādu profesiju, gan konkrēto jomu kopumā. Un tas, savukārt, palīdzēs saprast, vai darbs šajā nozarē Tev šķiet pietiekami interesants, lai saistītu savu nākotni ar to un attīstītu karjeru šajā virzienā. Atceries, ka skolas solā vai studiju laikā, Tu vari iegūt pārsvarā vien teorētiskās zināšanas un daļēju priekšstatu par darbu un to, ko ikdienā dara dažādu profesiju pārstāvji. Taču prakse paver iespēju izzināt visu šo no pavisam cita skatpunkta.

Iespēja iegūt vērtīgus kontaktus 

Darba vidē iegūtiem kontaktiem ir liela vērtība, it īpaši, ja esi jaunais darba meklētājs bez plašas iepriekšējās darba pieredzes. Tāpēc prakse ir lieliska vieta, kur iepazīt pieredzējušus konkrētās jomas pārstāvjus un dibināt kontaktus. Prakses laikā Tev, visticamāk, būs jādarbojas cieši kopā ar citiem uzņēmuma darbiniekiem, un tā ir iespēja sevi parādīt no labākās puses un pierādīt savas spējas. Ja atstāsi labu iespaidu, tas nākotnē var nodrošināt arī reālu darba piedāvājumu, jo darba devēji patiešām novērtē atbildīgus, centīgus un zinošus jaunos speciālistus.

Tas ir labs veids, kā labāk iepazīt pašam sevi

Prakse arī ir ļoti labs veids, kā iepazīt pašam sevi un labāk izprast savas vēlmes un intereses. Ja uzsāksi savas darba gaitas, kā praktikants, tas ļaus iepazīties ar izvēlēto darbības jomu no praktiskās puses. Jo ilgāk tajā darbosies, jo labāk izpratīsi konkrētās jomas specifiku un dažādas nianses, tajā skaitā – profesijas plusus un mīnusus. Tāpat darbs kādā konkrētā pozīcijā ļaus labāk izprast pašam sevi – to, kas Tev patīk un kas nē; apzināt savas stiprās un vājās puses. Šādā veidā Tu sapratīsi, vai redzi sevi konkrētajā jomā un vēlies attīstīt karjeru šajā virzienā.

Iespēja uzlabot savas prasmes

Prakse ir vieta, kur iemācīties jauna lietas un uzlabot savas prasmes. Tā ir iespēja iegūt jaunas zināšanas, kas kalpos par lielisku papildinājumu Tavam CV. Ja Tev nav iepriekšējās darba pieredzes, tad praksē Tu vari apgūt jaunas tehniskās prasmes (tā sauktās “hard skills”), kas nepieciešamas konkrētā amata pienākumu veikšanai, piemēram, datu analītiku. Tāpat tā ir iespēja uzlabot savas sociālās prasmes (tā sauktās “soft skills”), piemēram, savstarpējās komunikācijas prasmes. Paturi prātā – viss jaunais vienmēr šķiet grūts, taču ir vērts “izkāpt” no savas komforta zonas, jo tas palīdzēs Tev attīstīties un noteikti noderēs nākotnes karjeras izaicinājumos.

Tāpat atceries arī to, ka prakse nenozīmē vien darbu birojā. Prakses iespēju piedāvā dažādu nozaru uzņēmumi. Tas nozīmē, ka neatkarīgi no Tavām interesēm un izglītības, Tev ir iespēja spert pirmos soļus savas karjeras attīstībā. Izmanto to!

Aktuālos prakses piedāvājumus vari atrast šeit.

Dalīties ar citiem
Atrodi savu sapņu darbu!

Pievienot komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Piedalies aptaujā!

Cik reizes pēdējo 2 gadu laikā esi mainījis savu darbavietu?