Sāc un attīsti savu karjeru, izvēloties administratīvo darbu!

Sāc un attīsti savu karjeru, izvēloties administratīvo darbu!

Brīdī, kad esi nolēmis spert pirmos soļus darba tirgū, aktuāls ir jautājums – kurā virzienā skatīties un kādu amatu izvēlēties? Ja Tev nav plašas iepriekšējās darba pieredzes, tad administratīvais darbs vai asistenta amata pozīcija, noteikti varētu būt lielisks veids, kā uzsākt un attīstīt savu karjeru! Lūk, galvenie iemesli, kāpēc izvēlēties administratīvo darbu.

Administratīvais darbs ļaus attīstīt dažādas prasmes

Ja Tev nav plašas iepriekšējās darba pieredzes, tad vari izvēlēties kandidēt uz, piemēram, vadītāja asistenta vai biroja administratora amata pozīciju. Tas būs ļoti labs veids, kā uzsākt savu karjeru, jo bieži vien darba devēji šīm amata pozīcijām meklē nevis darbinieku ar vairāku gadu pieredzi, bet gan perspektīvu kandidātu, kurš ir apķērīgs, mērķtiecīgs, ar vēlmi mācīties un attīstīties. Administratīvais darbs ir interesants un daudzpusīgs, turklāt tas ļaus pielietot un attīstīt visdažādākās iemaņas un prasmes, kas noteikti noderēs arī turpmākajā karjerā. Administratīvajā darbā visbiežāk tiek novērtētas tādas prasmes, kā:

  • Datorprasmes – orientēšanās interneta pārlūkprogrammās un MS Office vides pārzināšana ir nepieciešama praktiski jebkurā amatā, un tā noteikti ir neatņemama administratīvā darba sastāvdaļa.
  • Organizatoriskās prasmes – lai visi uzdevumi tiktu laikā paveikti, ļoti svarīgas ir labas laika plānošanas prasmes, kā arī spēja noteikt prioritātes.
  • Labas komunikācijas un saskarsmes prasmes – administratīvā darba ikdienas sastāvdaļa ir arī komunikācija gan ar uzņēmuma klientiem, gan kolēģiem. Ja Tu ātri un viegli spēj atrast kopīgu valodu ar citiem, tā noteikti ir uzskatāma par priekšrocību.
  • Augsta atbildības sajūta un spēja strādāt komandā – lai uzņēmuma darbs ritētu bez aizķeršanās, visiem ir jāspēj būt vienotiem un jācenšas sasniegt kopējie mērķi. Tāpēc tas, ka attieksies pret saviem pienākumiem ļoti nopietni un spēsi sastrādāties ar citiem, tiks augstu novērtēts.

Tas ir veids, kā iepazīt kādu konkrētu nozari

Neatkarīgi no tā, vai tas ir ražošanas, informācijas tehnoloģiju, finanšu vai tirdzniecības uzņēmums, biroja administratori un asistenti ir nepieciešami gandrīz ikvienā nozarē un uzņēmumā. Tāpēc, izvēloties šāda veida amata pozīciju, Tev ir iespēja ne tikai gūt ieskatu konkrētā nozarē, bet gan kārtīgi iepazīt nozares specifiku vai kāda speciālista darbu. Tas ļaus saprast, vai darbs šajā nozarē ir Tev gana interesants un piemērots, lai plānotu attīstīt savu karjeru šajā virzienā. Kā jau iepriekš minējām, administratīvā darba neatņemama sastāvdaļa ir komunikācija arī ar citiem uzņēmuma kolēģiem. Tas nozīmē, ka, izvēloties, piemēram, asistenta darbu, Tu iegūsi ne tikai vērtīgu pieredzi, iespēju mācīties un attīstīt dažādas prasmes, bet arī profesionālos kontaktus, kas var būt noderīgi Tavas turpmākās karjeras attīstībā.

Iespēja kāpt pa karjeras kāpnēm

Administratīvais darbs ir ļoti labs pirmais solis karjeras veidošanā. Lai pildītu, piemēram, asistenta pienākumus, nav nepieciešamas kādas specifiskas zināšanas vai plaša darba pieredze. Šāds darbs drīzāk ir lieliska iespēja uzsākt savas darba gaitas, gūt pieredzi un attīstīt prasmes. Kad viss nepieciešamais ir apgūts, pilnveidots un ļoti labi zināms, tad vari sākt plānot tālākos soļus savā karjeras attīstībā. Protams, ja ir tāda vēlme. Sākotnējais asistenta vai biroja administratora darbs var palīdzēt Tev nākotnē nokļūt arī citos, augstākos amatos. Ja esi uzsācis savas darba gaitas, kā, piemēram, personāla atlases speciālista asistents, tad nākotnē Tev ir ļoti laba iespēja pašam kļūt par personāla atlases speciālistu. Bieži vien cilvēki, kas uzsākuši savu karjeru, kā biroja administratori kādā uzņēmumā, gūst iespēju turpināt to kādā citā amatā, nodaļā tā paša uzņēmuma ietvaros. Viss ir atkarīgs no Tavas motivācijas, vēlmes mācīties un apgūt prasmes, kas nepieciešamas vēlamajam amatam.

Administratīvais darba veicēji ir ļoti pieprasīti

Administratīvā darba vakances ir pieejamas plašā skaitā, un kandidāti šajā jomā ir ļoti pieprasīti. Tas tāpēc, ka administratīvā darba veicēji ir nepieciešami gandrīz jebkuras nozares uzņēmumā. Turklāt darbinieku maiņa šajā jomā, salīdzinot ar citām, ir biežāka. Jo, kā jau minējām iepriekš, administratīvais darbs ir labs pirmais solis turpmākās karjeras attīstībā. Un brīdī, kad esošais administratīvā darba veicējs ir gatavs jauniem izaicinājumiem, tas dod iespēju uzsākt savu karjeru jauniem kandidātiem. Šāds liels pieprasījums Tev var kļūt par lielisku priekšrocību. Ja plāno kandidēt uz kādu no administratīvā darba amata pozīcijām, Tev pat ir iespēja izvēlēties, kādas nozares uzņēmumā Tu vēlētos labāk strādāt. Kā arī tas nozīmē to, ka Tev ir daudz lielāka iespēja iegūt kāroto pozīciju.

Ja esi gatavs uzsākt un attīstīt savu karjeru, tad aicinām aplūkot jaunākās administratīvā darba vakances!

Dalīties ar citiem
Atrodi savu sapņu darbu!

Pievienot komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Piedalies aptaujā!

Cik reizes pēdējo 2 gadu laikā esi mainījis savu darbavietu?