Solis atpakaļ jeb darbs zemākā pozīcijā

Ne vienmēr karjeras attīstība norisinās ar augšupejošo dinamiku. Mēdz būt gadījumi, kad mums piedāvā zemāku pozīciju, vai arī paši šādu vakantu amatu atrodam, jo vēlamies kaut ko savā karjerā mainīt. No malas varētu likties, ka šāds karjeras pavērsiens negatīvi ietekmē gan psiholoģiski, gan finansiāli – tomēr tam ir arī plusi.

Vairāk brīva laika

Ne visi ir karjeristi. Tie, kuri vēlas veltīt vairāk laika savai ģimenei, sev vai kādam savam hobijam – zemāka pozīcija var to piedāvāt. Hierarhijā zemāks amats var nozīmēt gan atbildības samazināšanos, brīvāku darba grafiku vai pat mazākas darba stundas. Tāpēc, ja neredzi sevi strauji attīstot karjeru, iespējams, pieņemt piedāvājumu zemākā pozīcijā, nemaz nav tik slikta doma.

Karjeras maiņa

Tu esi noguris no darba reklāmas industrijā vai saproti, ka jurisprudence nav tas, ko vēlies darīt turpmākos gadus. Tā vietā vēlies izmēģināt spēkus pilnīgi citā, līdz šim ar savu karjeru nesaistītā jomā. Tad darba sākšana, piemēram, asistējošā pozīcijā var būt Tavs pagrieziena punkts. Ja līdz šim esi bijis vadošajās pozīcijās, darbs zemākā amatā varētu būt psiholoģiski grūts. Šādos brīžos jāsaprot, kā vēlies attīstīt savu turpmāko karjeru un jāsaprot, ka jaunas karjeras sākumā darbs ir jāsāk no nulles, neatkarīgi no Tava vecuma un līdzšinējās pieredzes.

Izaugsmes iespējas

Lai cik jocīgi neizklausītos, solis atpakaļ Tavā karjerā var patiešām sniegt lieliskas izaugsmes iespējas. Piemēram, projektu vadītājs mazā aģentūrā vai projektu vadītājs lielā un starptautiskā uzņēmumā, atšķiras gan ar darba pienākumiem, gan ar atbildības slogu. Asistējošas pozīcijas pieņemšana lielā uzņēmumā ar laiku var garantēt gan karjeras izaugsmi, gan plašākus darba pienākumus un zināšanas, kamēr projekta vadītāja amats mazā uzņēmumā nereti arī ir maksimālā karjeras izaugsme. Ja vēlies attīstīt savu karjeru plašākos ūdeņos, noteikti der apsvērt iespēju pieņemt darbu pat tad, ja tas it kā ir zemākā pozīcijā par līdzšinējo.

Atsauksmes

Darba samaksa atšķiras ne tikai pēc ieņemamā amata, bet arī pēc uzņēmuma lieluma. Ja speciālists mazā uzņēmumā pelna vienu summu, tad par līdzvērtīgu vai mazākas noslodzes darbu lielā uzņēmumā, viņš var saņemt vairāk. Ja atalgojums Tev ir svarīgs, tad pieņemt zemāku amatu ar lielāku atalgojumu/bonusiem, iespējams, nebūs nemaz tik grūti.

Dalīties ar citiem
Atrodi savu sapņu darbu!

Pievienot komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Piedalies aptaujā!

Cik reizes pēdējo 2 gadu laikā esi mainījis savu darbavietu?