Talantīga darbinieka meklējumos: Kā piesaistīt vakancei izcilākos kandidātus?

Mūsdienu modernajā laikmetā talantīgu darbinieku piesaiste ir kļuvusi par jaunu izaicinājumu uzņēmumu ikdienā. “Īstā” un talantīgākā darbinieka atrašana ir uzņēmuma attīstības un panākumu atslēga, taču tas var būt ļoti dārgs un laikietilpīgs process. Kā piesaistīt vakancei izcilākos kandidātus? Kas ir jāmaina vai jāiekļauj uzņēmuma ikdienā? Lūk, pāris ieteikumi:

Attīstiet uzņēmuma kultūru un iekšējo komunikāciju

Roberta Halfa globālā cilvēkresursu konsultāciju uzņēmuma aptaujā 35% no vairāk nekā 1000 aptaujātājiem ASV iedzīvotājiem atzina, ka nepieteiktos vakancei, ja tā būtu ideāli piemēroti, taču uzņēmuma kultūra nebūtu pietiekami atbilstoša kandidātam.
Atbilstoša korporatīvā kultūra un iekšējās komunikācijas nodrošināšana uzņēmumā ir talantīgu darbinieku piesaistīšanas, noturēšanas un motivēšanas stūrakmens. Ikvienu potenciālo kandidātu var piesaistīt uzņēmums, kurā iekšējās uzņēmuma kultūras pamatā ir savā ziņā īpašāka vai kandidātam atbilstošāka pieeja, nekā citiem darba devējam.  Ja uzņēmums no pārējiem nozares konkurentiem būs ar izkoptu korporatīvo kultūru, iekļaujošiem pasākumiem un atbalsta sistēmām, tad arī pastāvēs lielāka iespēja, ka talantīgākie kandidāti gribēs strādāt tieši pie šī darba devēja. 

Veidojiet darba devēja zīmolu un esiet aktīvi sociālajos medijos

Līdz ar tehnoloģiju attīstību, arī sociālie mediji ir kļuvuši par lielu spēlētāju – ne tikai kā mārketinga, bet arīdzan kā darbinieku piesaistes rīks. Rūpīgākie kandidāti, pirms vakances pieteikuma iesniegšanas, vēlas aplūkot uzņēmuma profilus sociālajos medijos, lai saprastu, kāda ir uzņēmuma ārējā komunikācija, tādā veidā spriežot arī par iekšējo komunikāciju un potenciālajiem darba apstākļiem. LinkedIn veiktajā aptaujā noskaidrots, ka 75% kandidātu pirms pieteikšanās vakancei izpēta potenciālā darba devēja zīmolu, savukārt 52% sākumā aplūko uzņēmuma mājaslapu un sociālos medijus, tāpēc ir sevišķi svarīgi darīt visu iespējamo, lai šie komunikācijas kanāli un publiski atrodamās atsauksmes būtu maksimāli augstā līmenī, tādā veidā palielinot uzņēmuma sasniedzamību un uzticamību.

Nodrošiniet darbiniekam atbilstošus darba apstākļus

Veselīga un apstākļiem atbilstoša darba vide uzlabo darbinieku produktivitāti, tādā veidā veicinot uzņēmuma panākumus. Darbiniekam ir svarīgi, lai vieta, kur viņš strādā, ir ērta, droša un ar visu nepieciešamo aprīkojumu. Piemēram, labs un profesionāls IT speciālists nevēlēsies strādāt ar novecojušām tehnoloģijām vistumšākajā ēkas nostūrī. Noteikti ir jāpievērš uzmanība arī veselības un drošības jautājumiem, jo nepiemērota darba vide var būtiski ietekmēt darbinieka tiešo darba pienākumu izpildi.

Izveidojiet precīzu vakances aprakstu

Darba meklētājam ir svarīgi, lai vakances apraksts būtu precīzs, pietiekami skaidrs un motivējošs. Vakancei jābūt tādai, kas ir vienkārši uztverama, bet izceļas citu vidū. Tās aprakstam nav jābūt garam, bet skaidri strukturētam, viegli pārredzamam, kā arī uzrakstītam saprotamā valodā. Ieteicams norādīt privilēģijas, ko kandidāts iegūs, kā arī skaidru atalgojumu un darba pienākumus. 

Nodrošiniet profesionālu darba interviju

Darba intervija ir viens no svarīgākajiem jaunu kandidātu atlases posmiem – arī tādēļ, ka kandidāts izvērtēs potenciālos darba apstākļus.

Ir svarīgi reprezentēt uzņēmumu atbilstoši tā kultūrai, kā arī nodrošināt profesionālu gaisotni. Svarīgi, lai pieturieties pie izvirzītajiem termiņiem un laika plāna. Savukārt intervijas laikā jautājumiem jābūt izveidotiem tā, lai spētu izvērtēt kandidāta atbilstību amatam.

Piedāvājiet prakses vietas

Nereti talantīgi darbinieki atrodami arī starp studentiem, kuri vēl nevar pilnvērtīgi strādāt pilnas slodzes darbu. Prakses vietas nodrošināšana ir labs risinājums, lai iepazīstinātu ar savu uzņēmumu un veicinātu sava darba devēja tēla atpazīstamību jauno profesionāļu vidū. Neatkarīgi no tā vai piedāvājat apmaksātu vai neapmaksātu prakses vietu, tā sniedz lielisku iespēju iegūt talantīgus darbiniekus. Apmācot praksē darbinieku un piedāvājot izaugsmes iespējas, var iegūt lojālu un rezultatīvu uzņēmuma darbinieku.

Pirms uzņēmums uzsāk talantīgāko darbinieku meklēšanu, ir svarīgi nodrošināt labu darba vidi, profesionālu iekšējo komunikāciju, lielisku uzņēmuma reputāciju un iespēju sazināties ar uzņēmumu dažādos kanālos. 

Ja Jūsu uzņēmums ir atradis vakancei ideāli piemērotu kandidātu, nevilcinieties jauno darbinieku motivēt un nodrošināt viņam pēc iespējas atbilstošāku darba vidi, tādā veidā sekmējot arī sava uzņēmuma izaugsmi!

Dalīties ar citiem
Atrodi savu sapņu darbu!

Pievienot komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Piedalies aptaujā!

Cik reizes pēdējo 2 gadu laikā esi mainījis savu darbavietu?