Talantīga darbinieka meklējumos: Kā piesaistīt vakancei izcilākos kandidātus?

Mūsdienu modernajā laikmetā talantīgu darbinieku piesaiste ir kļuvusi par jaunu izaicinājumu uzņēmumu ikdienā. “Īstā” un talantīgākā darbinieka atrašana ir uzņēmuma attīstības un panākumu atslēga, taču tas var būt ļoti dārgs un laikietilpīgs process. Tomēr jaunu kandidātu piesaistes process var būt arī daudz vienkāršāks, ja tiek ievērota noteikta kandidātu meklēšanas stratēģija. 

Kā vakancei piesaistīt talantīgus kandidātus? Kas ir jāmaina vai jāiekļauj uzņēmuma ikdienā? Iepazīstieties ar šo rakstu un gūsti atbildes uz jautājumiem! 

Attīstiet uzņēmuma kultūru un iekšējo komunikāciju

Roberta Halfa globālā cilvēkresursu konsultāciju uzņēmuma aptaujā 35% no vairāk nekā 1000 aptaujātājiem ASV iedzīvotājiem atzina, ka nepieteiktos vakancei, ja tā būtu ideāli piemēroti, taču uzņēmuma kultūra nebūtu pietiekami piemērota kandidātam. 

Atbilstoša korporatīvā kultūra un iekšējās komunikācijas nodrošināšana uzņēmumā ir talantīgu darbinieku piesaistīšanas, noturēšanas un motivēšanas stūrakmens. Ikvienu potenciālo kandidātu var piesaistīt uzņēmums, kā iekšējās uzņēmuma kultūras pamatā ir savā ziņā īpašāka vai radošāka pieeja, nekā citiem uzņēmumiem.  Ja uzņēmums no pārējiem nozares konkurentiem būs ar izkoptu korporatīvo kultūru, īpašiem pasākumiem, izaugsmes iespējām, jaunākajām inovācijām un atbalsta sistēmām, tad arī pastāvēs lielāka iespēja, ka talantīgākie kandidāti iesniegs savu CV tieši tajā uzņēmumā. 

Veidojiet zīmolu un esiet aktīvi sociālajos medijos

Līdz ar tehnoloģiju attīstību, arī sociālie mediji ir kļuvuši par lielu spēlētāju – ne tikai kā mārketinga, bet arīdzan kā darbinieku piesaistes rīks. Ikviens nopietns kandidāts, pirms vakances pieteikuma iesniegšanas, vēlas aplūkot uzņēmuma sociālos medijus, lai saprastu, kāda ir uzņēmuma ārējā komunikācija, tādā veidā spriežot arī par iekšējo komunikāciju un potenciālajiem darba apstākļiem. LinkedIn veiktajā aptaujā noskaidrots, ka 75% kandidātu pirms pieteikšanās uz darba vakanci izpēta potenciālā darba devēja zīmolu, savukārt 52% sākumā aplūko uzņēmuma mājaslapu un sociālos medijus, tāpēc ir sevišķi svarīgi darīt visu iespējamo, lai šie komunikācijas kanāli un publiski atrodamās atsauksmes būtu maksimāli augstā līmenī, tādā veidā palielinot uzņēmuma sasniedzamību un uzticamību.

Nodrošiniet darbiniekam atbilstošus darba apstākļus

Veselīga un apstākļiem atbilstoša darba vide uzlabo darbinieku produktivitāti, tādā veidā nereti vien veicinot uzņēmuma panākumus. Labam darbiniekam ir svarīgi, lai vieta, kur viņš strādā, ir ērta, droša un ar visu nepieciešamo aprīkojumu. Piemēram, labs un profesionāls IT speciālists nevēlēsies strādāt ar novecojušām tehnoloģijām vistumšākajā ēkas nostūrī. Noteikti ir jāpievērš uzmanība arī veselības un drošības jautājumiem, jo nepiemērota darba vide var būtiski ietekmēt darbinieka tiešo darba pienākumu izpildi.

Izveidojiet precīzu vakances aprakstu

Labam kandidātam ir svarīgi, lai darba vakances apraksts būtu precīzs, pietiekami skaidrs un motivējošs. Vakancei jābūt tādai, kas ir vienkārši uztverama, bet izceļas citu vidū. Tās aprakstam nav jābūt garam, bet skaidri strukturētam, viegli pārredzamam un uzrakstītam saprotamā valodā. Ieteicams norādīt privilēģijas, ko kandidāts iegūs, kā arī skaidru atalgojumu un darba pienākumus. 

Nodrošiniet profesionālu darba interviju

Darba intervija ir viens no svarīgākajiem jaunu kandidātu atlases posmiem – arī tādēļ, ka kandidāts izvērtēs potenciālos darba apstākļus. Ir svarīgi reprezentēt uzņēmumu veiksmīgi, kā arī nodrošināt nepiespiestu, bet tajā pašā laikā profesionālu darba vidi. Intervijas laikā kandidātam ir jājūtas labi, jautājumiem jābūt sagatavotiem jau iepriekš, tiem jābūt konkrētiem un izveidotiem tā, lai spētu izprast kandidāta īpašās spējas jau pirmajā intervijā. 

Piedāvājiet prakses vietas

Talantīgi darbinieki slēpjas arī starp studentiem, kuri vēl nevar iekļūt darba tirgū pieredzes vai izglītības trūkuma dēļ. Tā kā jauno darbinieku piesaiste ir gana svarīga ikvienam augošam uzņēmumam, prakses vietas nodrošināšana ir labs risinājums. Praktikantu piesaiste gan atmaksātas, gan neatmaksātas prakses veidos sniedz lielisku iespēju iegūt talantīgus darbiniekus, kurus, apmācot un piedāvājot izaugsmes iespējas, var padarīt par lojāliem un rezultatīviem uzņēmuma darbiniekiem!

Pirms uzņēmums uzsāk talantīgāko darbinieku meklēšanu, ir svarīgi nodrošināt labu darba vidi, profesionālu iekšējo komunikāciju, lielisku uzņēmuma reputāciju un iespēju sazināties ar uzņēmumu dažādos veidos. 

Ja Jūsu uzņēmums ir atradis vakancei ideāli piemērotu kandidātu, nevilcinieties jauno darbinieku motivēt un nodrošināt viņam pēc iespējas atbilstošāku darba vidi, tādā veidā sekmējot arī sava uzņēmuma izaugsmi!

Dalīties ar citiem
Atrodi savu sapņu darbu!

Pievienot komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Piedalies aptaujā!

Vai šovasar plāno doties garākā atvaļinājumā?