Neverbālajai komunikācijai jeb ķermeņa valodai darba intervijas laikā ir ārkārtīgi liela nozīme. Pieredzējis intervētājs pratīs nolasīt kandidāta žestus un kustības. Iespējams, ka tieši Tava ķermeņa valoda būs noteicošā, kas darba devējam ļaus izdarīt izvēli par labu vai sliktu Tavai pieņemšanai darbā.
Stingrs rokasspiediens
Nereti iepazīšanās un līdz ar to arī pirmais priekšstats sākas ar rokasspiedienu. Neatkarīgi no dzimuma, Tavam rokasspiedienam ir jābūt stingram un pārliecinātam. Tiek uzskatīts, ka tie, kuri darba interviju uzsāk ar stipru un zīmīgu rokasspiedienu, atmiņā paliek labāk. Sniedzot roku, tai vajadzētu būt siltai. Tāpat parūpējies, lai rokasspiediens nav vājš vai pārāk familiārs.
Ciešs acu kontakts
Lai parādītu, ka rūpīgi klausies un esi ieinteresēts runātājā, uzturi ciešu acu kontaktu. Neskaties apkārt vai ilgstoši prom no intervētāja. Tas gan nenozīmē, ka caururbjoši jālūkojas otram acīs visu sarunas laiku, tomēr skatienam ir jābūt koncentrētam. Gadījumā, kad intervētāji ir vairāki, acu kontaktu centies uzturēt ar visiem.
Atbilstoša poza
Apsēžoties, centies neatgāzties krēslā, jo tas var radīt pārāk bravūrīgu un bezrūpīgu iespaidu. Tāpat centies krēslā nedīdīties, lai lieki nenovērstu uzmanību. Piedomā pie tā, lai rokas sarunas laikā nebūtu sakrustotas. Mēģini atrast balansu starp saspringtu un pārāk atbrīvotu pozu.
Kontrolētas kustības un žesti
Matu virpināšana pirkstos, kājas nepārtraukta kustināšana, pildspalvas regulāra aiztikšana – tās ir tikai dažas no kustībām, kas ne tikai novērš intervētāja uzmanību, bet liecina arī par neuzmanību un haotiskumu. Visiem žestiem ir jābūt ar mēru, tomēr paturi prātā, ka pārāk kontrolēta ķermeņa valoda var neizskatīties dabiski.
Patiess smaids
Ienākot telpā, ir vērts pārējos atbruņot ar savu smaidu. Dabisks un patiess smaids parāda, ka esi atvērts komunikācijai. Pirms intervijas, tās laikā un pēc, esi atvērts un pozitīvi noskaņots. Elpo vienmērīgi un ar ķermeņa valodu centies nodot nepieciešamo informāciju intervētājam.