Kā apvienot darbu ar ceļošanu?

apvienot darbu

Vai esi kādreiz prātojis, kā apvienot darbu ar ceļošanu? Tev nav jābūt digitālajam nomadam, lai to varētu īstenot. Viss, kas tev ir nepieciešams, ir prasme organizēt un plānot savu laiku. Lai darba apvienošana ar ceļošanu nesagādātu galvas sāpes, ieskaties padomos zemāk.

Saruna ar darba devēju

Pat ja strādā hibrīda režīmā vai tikai attālināti, pirms ķeries klāt plānošanai un biļešu iegādei, atvēli laiku sarunai ar savu darba devēju.  Ja plāno strādāt no ārzemēm, darba devējam tas būtu jāzina, pat ja tas nav norādīts tavā darbā līgumā. Ja priekšniekam nav iebildumu pret taviem plāniem, izrunājiet darba organizāciju, tā grafiku un citas nianses. Esi profesionāls un izstāsti, kā tu plāno izpildīt savus darba uzdevumus noteiktajos termiņos, kāda būs saziņa ar kolēģiem utt.

Lai darbs izdotos veiksmīgs

Pirms dodies ceļojumā, kārtīgi izplāno gan savas darba stundas, gan laiku atpūtai un aktivitātēm.

  • Izveido sarakstu ar visām darbam nepieciešamajām lietām, kuras tev ir jāņem līdzi. Pievērs īpašu uzmanību dažādiem lādētājiem. Atceries, ka labāk paņemt līdzi kaut ko lieku, nevis aizmirst to mājās. Neaizmirsti arī pārliecināties, vai darbam nepieciešamā tehnika ir pietiekami labā stāvoklī.
  • Noskaidro, kuras tavā galamērķī ir piemērotākas vietas strādāšanai. Iespējams, ka strādāsi savā apmešanās vietā kādā viesnīcā, bet ja nē, ir vērts izpētīt kopstrādes telpas (co-working space) vai klusākas kafejnīcas. Uzzini vai šajās vietās ir pietiekami ātrs internets un pieejams WiFi savienojums.
  • Neizmirsti ņemt vērā laika starpību starp valstīm. Ja tavas darba stundas ir strikti noteiktā laikā, tad galamērķi ar lielu laika starpību nebūs īsti piemēroti. Tas traucēs gan miega režīmam, gan produktivitātei, ka arī pašai ceļošanai. Ja tava darba specifika atļauj būt krietni elastīgākam, tad viss būs atkarīgs no tavām plānošanas prasmēm.

Ieteikumi ceļošanai

  • Pirms došanās ceļojumā izpēti apskates objektus, to atrašanās vietu un darba laikus. Izveido sarakstu ar vietām, kuras vēlies apskatīt. Centies laicīgi izplānot savu dienu, atvēlot konkrētus laika posmus gan darbam, gan aktivitātēm.
  • Izvēloties savu apmešanās vietu, izvērtē cik tālu tā atrodas no tūrisma objektiem, izklaides vietām un ēstuvēm. Jo tuvāk tā būs, jo mazāk laika nāksies patērēt ceļā, kas ir ļoti būtiski cenšoties apvienot darbu ar ceļošanu.
  • Centies maksimāli izmantot vakarus un nedēļas nogales. Nedēļas nogales atvēli lielākiem un ilgākiem izbraucieniem, savukārt vakarus velti vietējās kultūras iepazīšanai – dodies pastaigā pa parkiem, izpēti pilsētas ielas, arhitektūru, izbaudi vietējos pasākumus un restorānus.

 Ieguvumi un izaicinājumi

Darba apvienošanai ar ceļošanu ir gan savi ieguvumi, gan izaicinājumi. Tas sniedz iespēju ne tikai iepazīst citu kultūru, iegūt jaunu pieredzi un sajūtas, bet arī atvilkt elpu no ikdienas rutīnas. Darba vides maiņas spēj vairot radošumu un sniegt jaunu enerģijas lādiņu, kas atkal var vairot darba produktivitāti. Savukārt viens no lielākajiem izaicinājumiem ir spēt noturēt darba un dzīves balansu, tāpēc ir svarīgi prast novilkt robežas. Ir jāprot un jāatrod laiks kārtīgai atpūtai un miegam, ne tikai darbam un aktivitātēm, lai neizdegtu. Jāņem vērā, ka var gadīties arī dažādas ķibeles, ka izjauc plānus, piemēram, problēmas ar interneta savienojumu. Svarīgi ir būt atvērtam un prast bez pārlieku liela stresa rast risinājumus, kā arī censties palikt pozitīvam.

 

Dalīties ar citiem
Atrodi savu sapņu darbu!

Pievienot komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Piedalies aptaujā!

Kāda ir Tava darba produktivitāte vasarā?