Mājdzīvnieki birojā: plusi un mīnusi

mājdzīvnieki birojā

Mājdzīvnieki birojā ir kļuvuši nu jau par visai ierastu praksi. Mūsu četrkājainie draugi ir lieliski sabiedrotie, kas spēj radīt daudz un dažādas pozitīvas emocijas. Ko mājas mīlulis var sniegt gan pašiem, gan kolēģiem, kā arī kādi ir iespējamie klupšanas akmeņi?

Ieguvumi

Ir zinātniski pierādīts, ka darbošanās ar mājdzīvniekiem samazina stresa līmeni un uzlabo garastāvokli. Līdz ar to mājas mīluļu atrašanās birojā var veicināt mierīgāku un pozitīvāku atmosfēru, kas ir svarīgi mūsdienu dinamiskajā darba vidē. Četrkājaino draugu paglaudīšana, samīļošana un spēlēšanās ar tiem, var veicināt laimes hormona oksitocīna izdalīšanos, kas labvēlīgi ietekmē emocionālo labsajūtu.

Mājdzīvnieki birojā spēj vairot radošumu, jo sniedz iespēju darbiniekiem paņemt biežākus pārtraukumus un atrauties no datora ekrāna. Nelieli, garīgi un fiziski pārtraukumi ļauj pie darbiem atgriezties ar “svaigāku” galvu, kā arī mazināt nogurumu. Protams, nedrīkstam aizmirst, ka spēles un pastaigas ar mājdzīvniekiem uzlabo arī fizisko veselību.

Neskatoties tikai uz psiholoģiskajiem aspektiem, dzīvnieki mēdz būt arī īsti jokdari un, droši vien, spēj  sasmīdināt pat visīgnāko kolēģi. Kas gan var būt labāks kā saldi pasmieties par suņa vai kaķa izdarībām? It īpaši, ja var pasmieties kopā ar citiem un vairot prieku darbā. Mājdzīvnieki birojā kalpo arī kā “ledlauzis” sarunu uzsākšanai un sekmē savstarpējo saskarsmi.

Mājdzīvnieku ņemšana līdzi uz darbu ļauj nodrošināt lielāku darba un privātās dzīves balansu.  Ja ierasti mājas mīlulim varam pievērsties tikai ārpus darba laika, tad tā ņemšana līdzi uz biroju šos ierobežojumus nojauc

Klupšanas akmeņi

Lai cik ļoti mēs mīlētu savu suni vai kaķi, tomēr nevaram aizmirst, ka ne visiem cilvēkiem ir draudzīgas attiecības ar mājdzīvniekiem. Ja kādam kolēģim ir bijusi negatīva pieredze ar dzīvniekiem, mājas mīluļu atrašanās birojā var radīt nepatīkamas emocijas. Ne mazāk svarīgs aspekts ir arī alerģijas, kas var negatīvi ietekmēt fizisko veselību un labsajūtu.

Mājdzīvnieki biroja dzīvi var padarīt interesantāku, bet reizēm tie var kļūt arī par traucēkļiem. Riešana, ņaudēšana, nepārtraukta vēlme spēlēties var novērst uzmanību no darba, traucēt koncentrēties un izraisīt negatīvas emocijas.

Nevaram aizmirst arī par dzīvnieku pašsajūtu, jo ne visi mājdzīvnieki jutīsies ērti atrodoties birojā. Dažiem tas var radīt trauksmi, tāpēc pašiem saimniekiem ir jāizvērtē, vai viņa mīlulim tā būs piemērota vide. Jāpievērš arī uzmanība, vai mājdzīvniekam ir iespēja nodrošināt drošu un ērtu vietu, kur viņi neviena netraucēti var paēst, veldzēt slāpes un pagulēt.

Kas ir jāpārdomā darba devējam?

Pirms atļaut mājdzīvnieku vešanu uz biroju, darba devējam ir jāizvērtē vairākas lietas, lai gan darbiniekiem, gan pašiem dzīvniekiem būtu ērti.

  • Pirms atļaut vest mājas mīluļus uz biroju, ir svarīgi noskaidrot darbinieku sajūtas un viedokli par to. Kopīgi izdiskutēt plusus un mīnusus, pirms pieņemt gala lēmumu.
  • Nākamais solis būtu izstrādāt noteikumus, iekļaujot kāda veida dzīvniekus ir atļauts vest uz biroju, cik bieži, kurās biroja telpās dzīvnieki drīkst vai nedrīkst atrasties un citas nianses.
  • Iespējams, ka ir nepieciešams arī pārrunāt jautājumus, kas saistīti ar izturēšanos pret dzīvnieku. Kā spēlēties un socializēties ar līdzi paņemtajiem mājdzīvniekiem, lai neizraisītu situācijas, kas var apdraudēt darbinieku vai pašu dzīvnieku veselību.
Dalīties ar citiem
Atrodi savu sapņu darbu!

Pievienot komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Piedalies aptaujā!

Cik reizes pēdējo 2 gadu laikā esi mainījis savu darbavietu?