Darba intervijas klasiskais jautājums – kur Tu redzi sevi pēc 5 gadiem?

Darba intervijas klasiskais jautājums – kur Tu redzi sevi pēc 5 gadiem?

Ja kaut reizi esi bijis darba intervijā ar kāda uzņēmuma pārstāvi vai personāla atlases speciālistu, tad, visticamāk, šādas intervijas pamatprincips Tev ir skaidrs. Tavs uzdevums ir ne tikai pastāstīt par sevi, savu darba pieredzi, prasmēm un stiprajām pusēm, bet arī sniegt atbildes uz intervētāja jautājumiem. Viens no klasiskiem jautājumiem, ko darba devējs vai atlases speciālists no savas puses intervijas noslēgumā izvēlas uzdot ir – “Kur Tu redzi sevi pēc, piemēram, trīs, pieciem vai pat 10 gadiem?”. Kā vislabāk atbildēt uz šādu jautājumu? To noskaidrosim turpinājumā!

Sākotnēji rast atbildi uz jautājumu: “Kur Tu redzi sevi pēc dažiem gadiem?” var šķist neiespējami. Taču svarīgi ir saprast, kāpēc intervētājs ir izvēlējies uzdot šādu jautājumu, un ko viņš vēlas ar to noskaidrot. Tas ļaus Tev sagatavot pārdomātu un pārliecinošu atbildi.

Kāpēc tiek uzdots šis jautājums?

Uzdodot šo jautājumu, intervētājs vēlas noskaidrot par Tevi sekojošo: vai Tu plāno konkrētajā uzņēmumā pavadīt ilgāku laiku; un vai esi gatavs profesionāli augt un attīstīties kopā ar pašu uzņēmumu. Noskaidrot iepriekš minēto jau pašā sākumā darba devējam ir ļoti svarīgi, jo jauna darbinieka pieņemšana darbā nozīmē papildu izmaksas uzņēmumam. Ja jau darba intervijas laikā darba devējam rodas priekšstats, ka Tu neplāno uzņēmumā strādāt ilgāk par, piemēram, pusgadu, tad, visticamāk, priekšroka tiks dota citam kandidātam, kurš ir izrādījis lielāku pārliecību par savām vēlmēm un plāniem. Tāpat darba devējam ir svarīgi tas, vai Tu esi motivēts profesionāli attīstīties un nepieciešamības gadījumā papildināt savas zināšanas. Jebkura uzņēmuma mērķis ir kļūt labākam un veiksmīgākam, tāpēc tam, vai arī Tev ir šāda motivācija, ir liela nozīme.

Kā vislabāk atbildēt uz jautājumu – “Kur Tu redzi sevi pēc 5 gadiem?”

Pats galvenais ir rēķināties ar to, ka darba intervijā Tev šis jautājums var tikt uzdots. Tas ļaus Tev arī iepriekš pārdomāt savas vēlmes un mērķus, kā arī jau laicīgi sagatavot atbildi.

Mēs iesakām kārtīgi izpētīt visu pieejamo informāciju par uzņēmumu, kurā vēlies strādāt. Izmanto visus pieejamos resursus – uzņēmuma mājas lapu, sociālos tīklus, atsauksmes utt. Vēlreiz pārlasi darba sludinājumu, uz kuru esi pieteicies. Tas ļaus Tev gūt priekšstatu par uzņēmuma darbību, vērtībām un, iespējams, arī nākotnes plāniem. Ja, iepazīstoties ar šo informāciju, būsi atradis kopīgus pieturas punktus, varēsi to iekļaut savā atbildē. Piemēram, ja uzņēmums savā darbībā lielu uzmanību pievērš dažādām inovācijām, un arī Tev tas šķiet svarīgi, vari uz to norādīt, uzsverot, ka savu nākotni un profesionālo darbību vēlētos saistīt ar šādu uzņēmumu, kā arī būtu gatavs sniegt savu ieguldījumu šī mērķa īstenošanai. Tas darba devējam parādīs to, ka patiešām esi gatavs saistīt savu nākotni ar šo uzņēmumu.

Tāpat savā atbildē vari iekļaut to, kādi ir Tavi personīgie mērķi, kurus vēlētos piepildīt. Vari intervētājam pastāstīt par to, kādas prasmes vēlies uzlabot un kādas jaunas zināšanas vēlies gūt. Koncentrējies uz to, kā konkrētais amats, uz kuru kandidē, var palīdzēt Tev šos profesionālos mērķus sasniegt. Tas parādīs, ka esi ieinteresēts ne tikai iegūt konkrēto amata pozīciju, bet arī papildināt savas esošās zināšanas un prasmes, kas noteikti ir ieguvums ne tikai Tev pašam, bet arī uzņēmumam kopumā. Darbinieki, kas ir orientēti uz izaugsmi un vēlas sniegt savu ieguldījumu uzņēmuma attīstībā, ir vērtība, tāpēc noteikti parādi potenciālajam darba devējam to.

Visbeidzot, neaizmirsti izrādīt to, ka esi tiešām ieinteresēts konkrētajā amata pozīcijā, un vēlies kļūt par daļu no šī uzņēmuma. Ja būsi pārāk vēss un radīsi iespaidu, ka Tev nemaz nav svarīgi, vai iegūsi šo darbu vai nē, tad, visticamāk, darba devējs dos priekšroku kādam citam kandidātam, kurš šķitīs entuziasma pilnāks par šādu iespēju. Arī tas, kāds ir Tavs ieinteresētības līmenis strādāt konkrētajā uzņēmumā, darba devējam parādīs to, vai esi gatavs atrasties tur ilgtermiņā.

Ja ņemsi vērā iepriekš minēto, tas ļaus Tev vieglāk sagatavot savu atbildi uz šo klasisko darba intervijas jautājumu: “Kur Tu redzi sevi pēc 5 gadiem?”.

Dalīties ar citiem
Atrodi savu sapņu darbu!

Piedalies aptaujā!

Kā Tu ikdienā pārvietojies uz darbu?