Darba ņēmēju atvaļinājuma pavadīšanas tendences 2022. gadā

Darba ņēmēju atvaļinājuma pavadīšanas tendences 2022. gadā

Kā noskaidrots nesen veiktā aptaujā par darba ņēmēju atvaļinājuma pavadīšanas tendencēm*, katrs otrais jeb 50% aptaujāto sava atvaļinājuma laikā turpina veikt ar darbu saistītus uzdevumus. Salīdzinājumā ar līdzīgu aptauju, kas tika veikta 2020. gadā, šis skaitlis ir pieaudzis par 8%. Turklāt gandrīz katrs desmitais jeb 9% strādājošo aptaujas respondentu norādīja, ka atvaļinājumā šajā gadā nemaz nav plānojuši doties.

Analizējot darba ņēmēju ieradumus, turpat katrs ceturtais jeb 22% no aptaujas respondentiem, kuri atzina, ka atvaļinājuma laikā veic ar darbu saistītus uzdevumus, norādīja, ka to dara, jo nevar pilnībā atpūsties un atslēgties no darbiem, tāpēc izvēlas ik pa laikam tiem pievērsties arī sava atvaļinājuma laikā. Savukārt, 45% darba ņēmēju atzīmēja, ka radās pēkšņa, neparedzama situācija, kur bija nepieciešama viņu iesaiste, 15% uzskatīja, ka nav neviena cita, kam atvaļinājuma laikā varētu savus darbus nodot un uzticēt, bet 12% norādīja, ka viņu vadītājs uzskatīja, ka nav citu darbinieku, kam šos pienākumus varētu deleģēt, 6% minēja dažādus citus iemeslus.

Darba ņēmēju atvaļinājuma pavadīšanas tendences 2022. gadā

“Aptaujas rezultāti rāda, ka joprojām ir daudz darba ņēmēju, kas izvēlas neiet atvaļinājumā vai arī atvaļinājuma laikā turpina pieslēgties un veikt ar darbu saistītus uzdevumus. Pēc aptaujas rezultātiem visbiežāk šādi rīkojas tieši vadības pozīcijās strādājošie. Līdz ar to ir jāatceras, ka tieši vadītāji lielā mērā ir tie, kas nosaka un veido uzņēmuma kultūru un attieksmi pret dažādiem jautājumiem, tai skaitā arī pret došanos atvaļinājumā. Lai atvaļinājums nevienai no pusēm nebūtu kā apgrūtinājums, nepieciešama laicīga plānošana, darbu prioritizēšana, kā arī darbu deleģēšana. Neviens darbinieks, strādājot ilgstoši bez atpūtas, nevar būt produktīvs un laimīgs,” uzsver Krista Roziņa “CV-Online Latvia” mārketinga un komunikācijas vadītāja.

Pēc atvaļinājuma katrs septītais jeb 14% darba ņēmēju atzina, ka nejūtas atpūtušies, 54% jūtas daļēji atpūtušies, bet 32% norādīja, ka ir pilnībā atpūtušies.

 

*Darba ņēmēju aptauja norisinājās interneta vidē no 2022. gada  2. līdz 16. augusta kopumā aptaujājot 2 983 respondentus no dažādām biznesa nozarēm.

Dalīties ar citiem
Atrodi savu sapņu darbu!

Pievienot komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Piedalies aptaujā!

Kāda ir Tava darba produktivitāte vasarā?