Esi gatavs arī telefonintervijai!

Esi gatavs arī telefonintervijai!

Ja esi aktīvos jauna darba meklējumos, tad Tev noteikti ir jābūt gatavam arī telefonintervijai. Ir reizes, kad personāla atlases speciālisti izvēlas kandidātu atlases procesu sākt tieši ar telefoninterviju. Tas ļauj samērā ātri novērtēt kandidātu un viņa atbilstību konkrētajai amata pozīcijai. Kas jāņem vērā, lai telefoninterviju varētu aizvadīt pēc iespējas labāk? Par to turpinājumā!

Personāla atlases speciālisti vai darba devēji reizēm izvēlas veikt nelielas telefonintervijas ar potenciālajiem kandidātiem vēl pirms video intervijas vai intervijas klātienē. Tas ļauj īsumā saprast kandidāta ieinteresētību vakantajā amata pozīcija, uzzināt to, kādas ir kandidāta ekspektācijas (vēlamais atalgojums, citi bonusi un priekšrocības), kā arī noteikt to, vai kandidātam ir nepieciešamās prasmes, zināšanas un pieredze.

Ņem vērā, ka telefonintervijas mēdz būt gan jau iepriekš ieplānotas, gan pavisam negaidītas. Tāpēc, ja esi darba meklējumos, katru ienākošo zvanu centies uztvert, kā zvanu no personāla atlases speciālista vai potenciālā darba devēja.

Piedomā pie komunikācijas stila

Neatkarīgi no tā, vai telefonintervija ir bijusi norunāta, un Tu esi varējis tai iepriekš sagatavoties, vai personāla atlases speciālista zvans ir pārsteidzis Tevi, piedomā pie komunikācijas stila. Esi pieklājīgs, uzklausi sarunas biedru un nepārtrauc viņu. Piedomā pie sava runas stila un leksikas, ko izmanto. Tāpat runājot un atbildot uz jautājumiem, centies parādīt, ka esi ieinteresēts konkrētajā amata pozīcijā. Atceries, ka telefonsarunā sarunas biedrs neredz Tavu ķermeņa valodu vai sejas izteiksmes. Tāpēc centies izteikties skaidri, veidot strukturētu stāstījumu, lai Tavs sakāmais būtu labi saprotams.

Esi vienmēr gatavs

Ja esi darba meklējumos, tad ir daži jautājumi, uz kuriem jau laicīgi vari sagatavot atbildes. Pat ja neviena konkrēta intervija nav drīzumā ieplānota. Ja iepriekš būsi pārdomājis, ko potenciālajam darba devējam vari pastāstīt par sevi, savām prasmēm un pieredzi, būsi gatavs pat negaidītai telefonintervijai. Tāpat rūpīgi seko līdzi tam, kādām vakancēm esi pieteicies. Ja, saņemot zvanu no personāla atlases speciālista vai darba devēja, nezināsi, kāpēc vispār saņem šādu zvanu, tas noteikti radīs sliktu priekšstatu,

Nodrošini sarunai atbilstošus apstākļus

Telefonintervijai ir nepieciešami atbilstoši apstākļi. Tāpēc parūpējies par to, lai vari sarunai nodrošināt piemērotu vidi, bez apkārtējiem trokšņiem un citiem traucēkļiem. Ja intervija ir bijusi iepriekš ieplānota, tad tas noteikti ir tas, par ko Tev ir jāpadomā. Ja sarunas laikā personāla atlases speciālists vai darba devējs dzirdēs skaļus, traucējošus fona trokšņus, tas ne tikai apgrūtinās informācijas uztveri, bet radīs arī neprofesionālu iespaidu par Tevi. Un, ļoti iespējams, ka traucēs arī Tev pašam. Ja zvanu esi saņēmis negaidīti un konkrētajā brīdī saproti, ka nevari nodrošināt sarunai atbilstošu apstākļus, jo atrodies, piemēram, uz ielas, tad esi godīgs. Izskaidro sarunas biedram situāciju un lūdz interviju pārcelt. Šāds lūgums nav nekas neparasts, un tas parādīs to, ka esi gan profesionāls, gan ieinteresēts vakancē.

Dalīties ar citiem
Atrodi savu sapņu darbu!

Pievienot komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Piedalies aptaujā!

Kāda ir Tava darba produktivitāte vasarā?