Kā iejusties jaunā darbavietā?

Kā iejusties jaunā darbavietā?

Jauna darba uzsākšana ir aizraujošs un reizē arī nedaudz satraucošs notikums. Jauna darbavieta, jauni kolēģi un, iespējams, arī jauni darba pienākumi – tas viss kopā var radīt nelielu uztraukumu, jo, visticamāk, Tu vēlies atstāt labu un profesionālu pirmo iespaidu. Tāpēc esam sagatavojuši dažus ieteikumus, kas palīdzēs Tev daudz veiksmīgāk iejusties jaunā darbavietā.

Esi pozitīvi noskaņots

Uztraukums pirmajā darba dienā ir saprotams – jauna darba vide, jauni kolēģi, jauni darba pienākumi. Taču neļauj tam sevi pilnībā pārņemt. Viena no svarīgākajām lietām, kas jāņem vērā, lai šo uztraukumu pārvarētu un aizvadītu savas pirmās darba dienas veiksmīgi, ir pozitīva domāšana. Nenoskaņo sevi kam sliktam. Neviens jau pirmajās Tavās darba dienās negaidīs, lai Tu pārzini katru sīkumu, tas prasa laiku. Taču galvenais ir būt atvērtam un domāt labas domas, tad arī viss izdosies.

Izrādi interesi

Katram uzņēmumam ir sava specifika, kā arī darba kultūra. Darba devējs, protams, Tevi ir pieņēmis darbā Tavu zināšanu un prasmju dēļ. Taču noteikti ir arī lietas, kuras Tev būs nepieciešams apgūt no jauna. Izrādi interesi un jautā par lietām, kuras ir jaunas vai nav skaidras. Tas tikai vēlreiz apstiprinās to, ka esi patiešām ieinteresēts savā amata pozīcijā, kā arī nākotnē palīdzēs labāk veikt savus darba pienākumus. Tāpat centies noskaidrot ko vairāk par savas jaunās darbavietas tradīcijām, kolēģu ieradumiem. Tas Tev palīdzēs aptvert, kur īsti esi nonācis un ļaus ātrāk iejusties.

Iepazīsties ar saviem jaunajiem kolēģiem

Visticamāk, savā darba ikdienā Tev nāksies kontaktēties ar saviem kolēģiem – citiem vairāk, citiem mazāk. Taču, lai kopumā šī komunikācija ritētu daudz vieglāk, ir vērts sākumā veltīt laiku tam, lai savus jaunos kolēģus iepazītu. Protams, citi uzņēmuma darbinieki zinās, ka viņiem ir pievienojies jauns kolēģis, taču viņi, visticamāk, nezinās par Tevi neko vairāk, kā vārdu un amata pozīciju. Īsa, draudzīga saruna ar citiem kolēģiem, piemēram, pusdienu pārtraukuma laikā, ļaus Tev iepazīstināt vairāk gan ar sevi, gan ļaus uzzināt ko vairāk par citiem.

Mācies kolēģu vārdus

Tāpat kā neviens nedomā, ka savās pirmajās darba dienās zināsi visu par uzņēmuma ikdienas procesiem un pilnībā pārzināsi savus darba uzdevumus, tā arī neviens negaida, ka uzreiz spēsi atcerēties visu savu kolēģu vārdus. Taču to, kā sauc Tavus jaunos kolēģus, vajadzētu sākt mācīties jau no pašas pirmās darba dienas. Noteikti sāc ar tiem, ar kuriem Tev ikdienā būs visciešākā sadarbība un biežāka komunikācija. Taču neaizmirsti arī visus pārējos. Ja ātri būsi iemācījies visu savu kolēģu vārdus, tas atstās labu iespaidu un parādīs to, ka esi ieinteresēts būt par daļu no komandas.

Dodies kopīgās pusdienās

Došanās kopīgās pusdienās ar citiem kolēģiem ir ļoti labs veids, kā iejusties jaunā darbavietā. Tas var atvieglot gan šo jauno kolēģu iepazīšanas procesu, gan kolēģu vārdu apguvi. Tāpat tā ir lieliska iespēja neformālākā gaisotnē uzzināt vairāk ne tikai to, kas ir Tavi jaunie kolēģi, bet arī to, ko viņi sagaida no Tevis. Nekautrējies un uzdod jautājumus, kas Tevi interesē, klausies un atceries. Tāpat šī ir iespēja pavadīt laiku kopā ar tiek kolēģiem, ar kuriem ikdienas darbā Tev varētu būt mazāka saskarsme.

Dalīties ar citiem
Atrodi savu sapņu darbu!

Pievienot komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Piedalies aptaujā!

Kāda ir Tava darba produktivitāte vasarā?