Kā nepazaudēt koncentrēšanās spēju darbā?

Kā nepazaudēt koncentrēšanās spēju darbā?

Ikvienam no mums, visticamāk, ir nācies saskarties ar situāciju, kad vienlaicīgi ir nepieciešams paveikt vairākus darba uzdevumus. Šādos brīžos ir svarīgi saglabāt koncentrēšanās spēju, lai varētu paveikt visu nepieciešamo efektīvi un noteiktajos termiņos. Kā nepazaudēt koncentrēšanās spēju darbā? Par to turpinājumā…

Nosaki savas prioritātes

Pirmais, ar ko būtu jāsāk, lai nepazaudētu koncentrēšanās spēju brīžos, kad ir daudz darba – jānosaka savas prioritātes. Ja izveidosi darāmo darbu sarakstu, varēsi noteikt, kuri uzdevumi noteikti ir jāpaveic uzreiz, un kurus var atlikt arī uz vēlāku. Tādā veidā varēsi koncentrēties uz konkrētu darbu paveikšanu, nevis mēģināsi visu izdarīt vienlaicīgi. Šāda pieeja ļaus paveikt nepieciešamo daudz produktīvāk.

Sadali lielos darbus mazākos uzdevumos

Ja nepieciešams paveikt kādu lielāku darbu vai projektu, tā sadalīšana mazākos uzdevumos, var palīdzēt padarīt visu daudz vienkāršāku. Līdzīgi kā ar prioritāšu izvirzīšanu, veltīt uzmanību vienam konkrētam uzdevumam ir daudz vienkāršāk un produktīvāk. Ja vienlaicīgi darbosies tikai pie viena uzdevuma izpildes, nejutīsies pārslogots. Tādējādi, soli pa solim paveicot mazos uzdevumus, izpildīsi arī lielos darbus.

Izvairies no lietām, kas novērš uzmanību 

Vairāku lietu darīšana vienlaicīgi tikai novērš uzmanību. Tāpēc centies koncentrēties tikai uz to, kas tajā brīdī ir jāpaveic. Nevelti savu uzmanību ne citiem uzdevumiem, ne arī lietām, kas nav saistītas ar darbu, piemēram sociālajiem tīkliem. Ja zini, ka nespēj koncentrēties darbam skaļā vidē, centies atrast darbavietu, kurā Tevi neviens netraucēs. Tāpat droši vari arī darīt saviem kolēģiem zināmu, ka nevēlies būt traucēts, jo Tev ir jāpaveic svarīgi uzdevumi.

Velti laiku arī atpūtas pauzēm

Atpūtas pauzēm ir liela nozīme, lai Tu ilgtermiņā nezaudētu savu produktivitāti un koncentrēšanās spēju. Ja mēģināsi strādāt bez pārtraukumiem, jutīsies pārslogots un noguris. Un tas nemaz nepalīdzēs Tev koncentrēties uz darbiem, kas jāpaveic. Tāpēc neaizmirsti veltīt laiku īsām atpūtas pauzēm – piecelties un uz brīdi pamest savu darba vietu, pastaigāt, varbūt pat iziet ārā, svaigā gaisā. Tas palīdzēs uz brīdi novērst domas, lai pēc tam atkal labāk varētu koncentrēties uz nepieciešamo.

Izmanto pieejamos rīkus

Ir pieejami daudzi un dažādi rīki, kas var palīdzēt labāk saplānot laiku un darbus. Ja Tavs darāmo darbu saraksts būs saplānots, zināsi, kam pievērst uzmanību, un ko ir nepieciešams paveikt. Tas palīdzēs koncentrēties tikai uz svarīgāko. Tāpat ir pieejamas arī dažādas mobilās aplikācijas, kas piedāvā mūziku, kuras pavadījumā ir daudz vieglāk sakoncentrēties. Izpētot iespējams, noteikti atradīsi risinājumu, kas vislabāk kalpos tieši Tev.

Dalīties ar citiem
Atrodi savu sapņu darbu!

Pievienot komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Piedalies aptaujā!

Cik reizes pēdējo 2 gadu laikā esi mainījis savu darbavietu?