Kad nevari ierasties darbā slimības dēļ…

Kad nevari ierasties darbā slimības dēļ…

Mums visiem gadās dienas, kad nejūtamies pārāk labi. Tādās reizēs vislabāk ir palikt mājās, lai varētu pēc iespējas ātrāk atgūt spēkus. Ja nav atgadījies nekas pārāk nopietns, iespējams, ka Tev nepieciešama tikai neliela atpūta, un Tu pat vari paveikt neatliekamos darbus no mājām. Taču ja jūti, ka esi patiešām apslimis un nevarēsi ierasties darbā, tad par to nepieciešams paziņot savam darba devējam. Kā to vislabāk izdarīt un ko vēl ņemt vērā – to noskaidrosim turpinājumā.

Kā rīkoties brīdī, kad saproti, ka nevarēsi ierasties darbā slimības dēļ?

Vispirms ziņu par savu darbnespēju ir nepieciešams nodot darba devējam. Brīdī, kad saproti, ka esi apslimis un nevarēsi ierasties darbā, sazinies ar savu tiešo vadītāju. Varbūt nav tik svarīgi, kādu tieši saziņas veidu izvēlēties. Galvenais – pēc iespējas ātrāk informēt savu vadītāju par situāciju, pirms kādam rodas nepareizs priekšstats par Tavu prombūtni. Tas vadītājam ļaus sagatavoties un pārplānot darāmos darbus, ja nepieciešams.

Brīdī, kad informēsi savu vadītāju par to, ka nevarēsi ierasties darbā veselības stāvokļa dēļ, nav nepieciešams ieslīgt detaļās. Pietiks ar to, ja paziņosi, ka esi apslimis un, visticamāk, dažas turpmākās dienas nevarēsi pildīt savus darba pienākumus. Svarīgi ir būt tiešam un godīgam. Ja nejūties labi un zini, ka nebūsi gatavs atbildēt uz ziņām vai zvaniem, kas saistīti ar darbu, tā arī pasaki. Gadījumā, ja vadītājs tomēr vēlas noskaidrot, kas Tev kaiš, tas ir tāpēc, lai vienkārši zinātu ar cik ilgu Tavu prombūtni varētu rēķināties. Taču arī tad vari pieturēties pie īsa situācijas raksturojuma.

Ja esi saslimis, tad Tavs galvenais uzdevums ir atveseļoties pēc iespējas ātrāk, nevis atbildēt, piemēram, uz kolēģu vai klientu ziņām. Tāpēc, iespējams, Tev par savu prombūtni ir nepieciešams informēt ne tikai savu tiešo vadītāju, bet arī citus kolēģus, uz ko tas varētu attiekties. Tev nav pienākums citiem neko sīki paskaidrot. Vien informēt par to, ka noteiktu laika periodu nebūsi pieejams slimības dēļ, lai Tavi kolēģi nepieciešamības gadījumā varētu atrisināt kādu steidzamu situāciju.

Ja ikdienā aktīvi izmanto e-pastu darba vajadzībām, tad neaizmirsti uzstādīt arī automātisko e-pasta atbildi. Tādā veidā cilvēki, kas vēlas ar Tevi sazināties, būs informēti par to, ka pašlaik neesi sasniedzams. E-pasta saturā vari norādīt kontaktpersonu, ar ko sazināties steidzamu jautājumu gadījumā, lai neviens Tevi lieki netraucētu. Un Tu varētu visu savu uzmanību veltīt atveseļošanās procesam.

Dalīties ar citiem
Atrodi savu sapņu darbu!

Pievienot komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Piedalies aptaujā!

Kāda ir Tava darba produktivitāte vasarā?