Strādāt vidē, kurā valda harmonija un laba atmosfēra, ir patīkami. Taču der atcerēties, ka mēs katrs savā ziņā esam atbildīgi par šādas darba vides radīšanu un uzturēšanu. Lai uzturētu šo pozitīvo atmosfēru darbā, ļoti svarīga ir savstarpējā cieņa un sapratne kolēģu starpā. Kā saviem kolēģiem vislabāk parādīt to, ka Tu patiešām novērtē viņus un darbu, ko viņi veic? Par to turpinājumā…
Izsaki atzinību un pasaki paldies
Visvienkāršākais veids, kā parādīt to, ka Tu novērtē savus darba kolēģus un viņu paveikto darbu, ir izteikt atzinību. Uzslavē kolēģi par labi paveiktu uzdevumu vai kādu radošu ideju, ko viņš ir piedāvājis. Pasaki paldies par palīdzību vai kopējo ieguldījumu kādā projektā. Nav svarīgi, vai tas tiek darīts publiski, kādas sapulces laikā vai privāti – galvenais, ka Tu parādi to, ka kolēģa darbs vai sniegtā palīdzība nav palikusi neievērota un tiek patiešām novērtēta.
Uzklausi
Laba komunikācija ir ļoti svarīga, lai savstarpējā sadarbība būtu veiksmīga. Un daļa no šīs komunikācijas ir prasme uzklausīt. Izrādi saviem kolēģiem interesi par to, kas viņiem ir sakāms. Iesaisties sarunās un velti tām nedalītu uzmanību. Uzklausot kolēģus, parādīsi to, ka esi ieinteresēts tajā, ko viņi domā, ko vēlas pateikt, un līdz ar to parādīsi arī to, ka novērtē viņus un viņus viedokli.
Respektē darba un privātās dzīves balansu
Veselīgs darba un privātās dzīves balanss pozitīvi ietekmē gan mūsu pašsajūtu, gan produktivitāti. Tāpēc ir svarīgi ne tikai pašam piedomāt pie tā, bet respektēt arī savus kolēģus. Atceries, ka ar darbu saistītus jautājumus, būtu jārisina darba laikā, izmantojot atbilstošus saziņas kanālus, piemēram, e-pastu. Ārpus darba laika noteikti nevajadzētu zvanīt vai sūtīt ar darbu saistītas ziņas uz privāto telefona numuru un pieprasīt steidzamu atbildi. Piekopjot šādu darba un saziņas modeli, parādīsi kolēģiem, ka cieni viņus un viņu privāto dzīvi.
Izpalīdzi
Savstarpējā sadarbība ir ļoti svarīgi, lai darba process kopumā noritētu veiksmīgi. Ja redzi, ka kādam kolēģim būtu nepieciešama palīdzība, un Tev ir laiks – piedāvā to. Iespējams, ka kolēģis atteiksies un ar visu tiks galā pats. Taču varbūt papildu darba rokas ir tieši tas, ka tajā brīdī viņam ir visvairāk vajadzīgs. Tā, protams, nevar būt gluži ikdienišķa prakse. Bet palīdzība brīžos, kad tas patiešām ir nepieciešams, stiprina savstarpējās attiecības un cieņu vienam pret otru.