Brīdinām: uzmanies no romantisku attiecību veidošanas birojā. Un tomēr… ja darba kolēģis ir tik jauks un mīļš – gaisā virmo jūtu ķīmija – tā varētu būt mūža mīlestība vai vismaz jauki pavadīts laiks kopā. Tu nevēlies atteikties no iespējas būt laimīgam, tāpēc uzņemies lielu risku sabojāt darba attiecības, vai vari tikt atlaists, vai vēl ļaunāk – zaudēt abus. Jāatzīst, ka nav garantijas, bet tomēr, ja ņemsi vērā piecus, romantisku attiecību ar kolēģi, noteikumus, tad iespēja saglabāt darbu un jūtas pret partneri ir daudz lielāka.
Esi atklāts pret savu partneri
Ja esi ieinteresēts īstermiņa attiecībās, vai tā ir tikai mirkļa aizraušanās, tad nav ieteicams ar savas uzvedības palīdzību likt partnerim domāt par ilgtermiņa mīlestību. Skaļi jūtu un uzmanības apliecinājumi tādā gadījumā nav nepieciešami. Šis aspekts vienmēr ir būtisks, taču ir jāņem vērā, ka runa ir par darba vietu un kolēģi. Ja radīsi maldīgu priekšstatu par saviem nolūkiem, piemēram, ka drīzumā zvanīs kāzu zvani, taču jau pēc divām dienām būsiet atsvešinājies, vai pat sācis flirtēt ar citu darba kolēģi, tad tas var ļoti negatīvi ietekmēt turpmāko ikdienas darbu birojā.
Padomā divreiz pirms uzsāc attiecības ar vadītāju
Dažās darbavietās romantisku attiecību veidošana ir stingri aizliegta, taču, pat, ja tas ir atļauts vai nekādā veidā netiek ierobežots, uzmanies. Iedomājies situāciju – Tu pamet bosu (izškiraties) un viņš vai viņa gluži vienkārši atlaiž Tevi par to no darba, vai sāk manipulēt ar Tevi. Piemēram, „Man patiešām nav neviens cits, kam palūgt izpildīt šo papildu darbu.” „Diemžēl nevaru Tev piešķirt papildus 15 minūtes pusdienu pārtraukumam.” „Nē, Tev nepienākas vairāk kā pārējiem darbiniekiem”. Tā var turpināt bezgalīgi.
No otras puses, attiecības ar vadītāju var piešķirt Tev zināmas priekšrocības, piemēram, strādāt savā, atsevišķā, kabinetā. Ja gadījumā priekšnieks/-ce nolemj pārtraukt attiecības un vēlas mazināt savu vainas sajūtu vai vēlas, lai neviens skaļi neapspriestu jūsu abu privāto dzīvi, var Tev piešķirt paaugstinājumu vai pārcelt uz citu nodaļu, par ko jau sen esi sapņojis/-usi. Atsevišķs pētījums liecina, ka 64% sieviešu, kurām ir bijušas romantiskas attiecības ar savu priekšnieku, atzina, ka viņu darba gaisotnes kvalitāte vēlāk ir tikai uzlabojusies.
Pārdomā vismaz desmit reizes pirms uzsāc attiecības ar tiešo vadītāju
Tas ir ļoti riskanti pat tad, ja attiecības ir ideālas. Piemēram, mīļotais lūdz paveikt kādu uzdevumu, kas no profesionālā viedokļa nav Jūsu kompetencē, bet esiet spiests piekrist savam īpašajam kolēģim. Un, ja attiecības kādu iemeslu dēļ tiek pārtrauktas, Jūs esiet potenciālās briesmās: pastāv draudi, ka ex-mīlestība var sākt ļaunprātīgi izmantot savu varu pār Jums. Mīlestības pilnā pasaka var beigties ar darba zaudēšanu.
Labāk paklusē
Es zinu, es zinu… Kad esi iemīlējies, tā vien gribas par to pastāstīt un padalīties ar kolēģiem. Tā ir viena no visbiežāk pieļautajām kļūdām: no brīža, kad par jūsu attiecībām zinās vismaz viens kolēģis, īsā laika posmā Tu un Tavs partneris nonāksiet burtiski kā zem mikroskopa. Jo īpaši bīstami tas ir gadījumā, ja esat vienaudži. Piemēram, ja kāds Tevi pieķers palīdzam savam mīļotajam laikā, kad arī citiem ir nepieciešama palīdzība, cits kolēģis var doties pie vadības un sūdzēties, ka neobjektīvi izdali favorītus un prioritātes.
„Bet,” Tu iebildīsi, „ķīmija starp mums abiem ir tik acīmredzama, ka pavisam noteikti visi birojā jau zina par mūsu attiecībām.” Cerība pastāv – daudzi padotie nemaz nenojauš. Visi apkārt ir tik ļoti aizņemti ar savām ikdienas lietām un darbiem, ka neveic monitoringu katriem diviem, kam paiet garām. Citi savukārt, iespējams, nojauš, bet nav ne droši, ne pārliecināti. Ja apstiprināsi faktu par attiecībām kaut vienam visuzticamākajam kolēģim, vari būt drošs – 24 stundu laikā par to runās pilnīgi visi. Pietiek tikai ar vienu kolēģi, lai romantiskās attiecības darbā pārvērstu Tavu ikdienas dzīvi nožēlojamā. Līdz brīdim, kamēr neesat sākuši izsūtīt kāzu ielūgumus, savas attiecības tomēr labāk paturiet noslēpumā.
Priecājies
Patiesībā, birojs un darba vide ir tieši tā vieta, kur satikt savu potenciālo partneri. Pretēji bāram vai naktsklubam, kur sarunu biedru izvēlaties tā brīža neizskaidrojamu impulsu vadīts vai viegla alkohola reibuma stāvoklī. Darba vidē ir iespēja labāk iepazīt cilvēka patieso būtību. Secinājums – lielāka iespēja atrast savu otru pusīti ir pie ūdens aparāta birojā, nekā kādā bārā.
Ja sekosi šiem 5 noteikumiem, tad samazināsi iespēju pakļaut sevi jebkādam riskam, saistītam ar profesionālajām darba attiecībām.
Iemīlēties – tas ir patiesi skaisti. Pats raksta autors ir piedzīvojis jūtām bagātu mīlestību darbā un tieši birojā saticis savu nākamo sievu.