Būsim atklāti – nav patīkami, kad tiec vērtēts, bet tieši tas notiek darba intervijā. Tā ir arī iespēja parādīt sevi, kā atbilstošāko kandidātu konkrētai vakancei. Tomēr, ja kandidāts nebūs pārliecināts par savām spējām, tad par to nebūs pārliecināts arī intervētājs. Ja vien tas spēj Tevi nomierināt, zini – daudzi cilvēki satraucas par interviju un trauksmes ietekmi uz tās gaitu. Taču par laimi ir vairākas stresu mazinošas treniņu iespējas, lai varētu izsvītrot “bailes par baidīšanos” no sava pirms darba intervijas saraksta.

Veikt “izmēģinājumu domās”

Lielākā daļa karjeras ekspertu iesaka pirms intervijas izmēģināt iespējamos jautājumus un sagatavot to atbildes. Bet ir vēl viens intervijas izmēģinājuma variants – iztēloties intervijas norisi savās domās.

“Pētījumi liecina, ka veiksmes izjūta palielina mūsu pārliecību par sevi, pat ja šī pieredze ir iedomāta,” saka Hārlijs Sērs, Arkanzasā konsultējošs hipnotizētājs. Lai veiktu šādu intervijas izmēģinājumu, Sērs iesaka iekārtoties sev ērtā vietā, aizvērt acis, veikt dažas dziļas ieelpas un ļaut muskuļiem atslābināties.

“Redzi sevi kā mierīgu, fokusētu un sagatavotu – pārliecinoši atbildot uz visiem jautājumiem veiksmīgas intervijas laikā. Kamēr vizualizē savu veiksmīgo darba interviju, ļauj sev sajusties spēcīgam, pārliecinošam un lepnam.”

Klausieties motivējošu mūziku

Izveido pats savu mūzikas skaņdarbu sarakstu, kuru klausīties pirms intervijas. “Kustība un mūzika var uzreiz palīdzēt kļūt pārliecinātākam,” saka Dženifera Deivisa, vadītāju trenere no Ņūdžersijas. “Izvēlies mīļāko dziesmu, kas piepilda Tavu sirdi ar aizrautību. Dziesmas un kustības, kas atbrīvo un atraisa, ļaus Tev sajust sevī spēku un ar pārliecību parādīt savas labākās spējas darba intervijā.”

Aprunājies iekšēji

Vai reizēm konstatē, ka sarunājies ar sevi? Viss kārtībā. Mēs visi laiku pa laikam to darām. Saskaņā ar korporatīvās psiholoģijas un vadības konsultācijas uzņēmuma prezidentes Patrīcijas Tomsones teikto, tieši to mēs vēlamies darīt pirms intervijas.

Tomsone patiesībā iesaka arī triku, kā vēl vairāk personalizēt savu iekšējo sarunu: “Izmanto savu vārdu. Pētījumi liecina, ka tas palīdzēs nedaudz distancēties no konkrētās situāciju, un tā vietā, lai satrauktos par interviju, tas var palīdzēt to redzēt plašākā perspektīvā.”

Skaties smieklīgus video

Beidzot šis ir īstais brīdis, kad ir produktīvi un lietderīgi skatīties kaķu video. Tomsone saka, ka no smieklīgu video skatīšanās pirms intervijas var būt savs labums. “Kārtīga izsmiešanās atbrīvo un uzlabo garastāvokli. Tāpat smiešanās saistīta ar stresa hormona samazināšanu organismā,” viņa skaidro. Laba izsmiešanās, laba intervija.

Pārspīlē savas bailes

Tas var izklausīties pilnīgi pretēji ieteikumiem par nomierinošiem vingrinājumiem, bet, gatavojoties intervijai, uzdod sev jautājumu, kas ir vissliktākais, kas varētu notikt … Un pēc tam to vēl vairāk pastiprini.

“Lielākā daļa cilvēku mēģina aizkavēt trauksmainās domas pirms intervijas ar pozitīvismu, taču efektīvāk ir izteikt visas savas bailes,” saka Džekija Viramonteza, dzīves trenere no Losandželosas. “Šī pārspīlēšanas metode ļaus Tev pasmieties par sevi un atkal ieraudzīt patieso skatu.” Tāpēc padomā par to, no kā tu visvairāk baidies. Vai tas ir neatbildēts jautājums? Vai izlieta kafija? Izspēlē šo scenāriju, lai tādējādi varētu nomierināt savus nervus.

Avots: www.monster.com
Dalīties ar citiem
Atrodi savu sapņu darbu!

Pievienot komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Piedalies aptaujā!

Cik reizes pēdējo 2 gadu laikā esi mainījis savu darbavietu?