Ko darīt, ja intervija ir bijusi pilnīga izgāšanās?

Sajūta, kad saproti, ka intervija nav noritējusi kā gribēts, noteikti nav no tām patīkamākajām. Darba intervijas bieži vien jau tā nav vieglas, bet neveiksmīga intervija ir trieciens pašapziņai.

Lai pēc šādas intervijas uzlabotu savas izredzes un tiktu galā ar izgāšanās sajūtu, iespējams, Tev noderēs pāris padomu.

Esi atklāts

Dari zināmu personāla atlases speciālistam (vai HR menedžerim), ka, Tavuprāt, intervija nebija īsti veiksmīga un neļāva Tev pilnībā parādīt sevi. Nekautrējies norādīt uz tām lietām, kuras Tu vēlētos precizēt vai izklāstīt vairāk. Ja uztraucies par to, ka Tevis teiktais neatspoguļoja Tavu kompetences līmeni, nevairies pievērst tam uzmanību un pastāsti to, ko patiešām vēlējies teikt.

Parādi savu profesionālismu

Pat ja Tev gribas ielīst zemē pēc neveiksmīgas intervijas, centies palikt profesionāls. Tas nozīmē gan prasmi savaldīt savas emocijas, gan arī e-pasta vēstules aizrakstīšanu intervētājam, kurā Tu pasakies viņam par veltīto laiku. Šāda vēstule dod arī iespēju atkārtoti vērst uzmanību uz to, ko vēlējies pateikt intervijas laikā. Un nekad jau nevar zināt – iespējams, intervētājam pārrunas nemaz nešķita kā izgāšanās.

Mācies

Slikta intervija ne vienmēr nozīmē, ka esi slikts kandidāts. Pēc tam, kad esi ticis pāri pirmajām emocijām, izvērtē interviju kritiski un mācies no kļūdām. Neveiksmīgas intervijas uztver kā veiksmīgu mācīšanās pieredzi. Neaizmirsti arī par koncentrēšanos uz to, kas izdevās. Jau tas vien, ka tiki uzaicināts uz interviju, nozīmē, ka Tev bija atbilstošas prasmes.

Nepārdzīvo

Pārdzīvošana par darba interviju tikai mazina Tavu pašapziņu un nemaz nepalīdz gatavoties nākamajai. Kā jau minējām iepriekš – darba intervijas (arī neveiksmīgas) uztver kā labu mācību stundu un centies no tām ko gūt. Tā vietā, lai pārdzīvotu – labāk pajautā intervētājam, lai sniedz atgriezenisko saiti. Palūdz īsumā izskaidrot, kas bija tās lietas, kuras varbūt neizdevās. Var gadīties, ka intervija neiznāca veiksmīga nevis Tevis dēļ, bet gan tāpēc, ka intervētājs nebija īsti profesionāls.

Dalīties ar citiem
Atrodi savu sapņu darbu!

Pievienot komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Piedalies aptaujā!

Cik reizes pēdējo 2 gadu laikā esi mainījis savu darbavietu?