Ieteikumi motivācijas vēstules sagatavošanai

Ieteikumi motivācijas vēstules sagatavošanai

Bieži vien darba devēji savos darba sludinājumos norāda to, ka no kandidātiem, kuri plāno pieteikties vakantajai amata pozīcijai, sagaida ne tikai viņu CV, bet arī motivācijas vēstuli. Kādu informāciju tajā iekļaut un kā to labāk noformēt? Lūk, daži ieteikumi motivācijas vēstules sagatavošanai.

Sāc ar kontaktinformācijas norādīšanu

Pats vienkāršākais motivācijas vēstules sagatavošanā – sāc ar savas kontaktinformācijas norādīšanu – savu vārdu, uzvārdu, telefona numuru, e-pasta adresi. Tāpat vari norādīt informāciju par darba devēju, kurš vakanci ir izsludinājis – uzņēmuma nosaukumu un adresi. Ja darba sludinājumā ir bijusi noradīta kāda konkrēta persona, ar kuru sazināties, vari iekļaut šīs personas vārdu, uzvārdu un amatu.

Atceries par atbilstošu noformējumu

Motivācijas vēstuli līdzīgi, kā citus rakstītus tekstus, nepieciešams sadalīt vismaz trīs galvenajās daļās – ievadā, iztirzājumā jeb vidusdaļā un nobeigumā.

Ievadā pastāsti darba devējam, kā uzzināji par konkrēto vakanci, kā arī norādi to, uz kādu amatu piesakies.

Motivācijas vēstules vidusdaļā Tev ir iespēja pastāstīt par savu pieredzi un prasmēm, kā arī sasniegumiem. Galvenais, lai Tevis norādītā informācija ir attiecināma uz vakanci, kur piesakies, kā arī parāda to, kāpēc Tu varētu būt vispiemērotākais kandidāts konkrētajai amata pozīcijai. Šī ir daļa, kurā vari izklāstīt to, kas Tavā CV ir aprakstīts pavisam īsi. Taču atceries, ka nevajag arī aizrauties. Motivācijas vēstulei nebūtu jābūt Tava CV kopijai, bet gan tā papildinājumam.

Nobeigumā izsaki pateicību par Tev veltīto laiku, kā arī vēlreiz vari izrādīt savu interesi par vakanto amata pozīciju. Tāpat norādi, ka esi gatavs tālākai sarunai un novērtēsi uzaicinājumu uz darba interviju.

Esi profesionāls

Rakstot motivācijas vēstuli, atceries par valodas stilu un pareizrakstību. Neizmanto pārāk ikdienišķu sarunvalodu, jo Tu tomēr vēlies darba devējam atstāt profesionālu iespaidu. Vienmēr pārliecinies, ka Tavā motivācijas vēstulē nav ieviesušās kļūdas. Tāpat izmanto klasisku fontu, kas ir skaidri saprotams.

Neizmanto vienu motivācijas vēstuli visur

Atceries, ka tāpat kā ar CV, motivācijas vēstule ir jāsagatavo un jāpielāgo katram darba devējam individuāli. Nesūti vienu un to pašu vēstuli visur. Gan CV, gan motivācijas vēstuli nepieciešams veidot, ņemot vērā darba sludinājumā norādīto informāciju. Ja piesakies, piemēram, uz pārdošanas vadītāja pozīciju, Tavā CV, kā arī motivācijas jāatspoguļo galvenokārt tās prasmes un pieredze, kas saistīta ar šo amatu un uzņēmuma darbības nozari. Informāciju, kas vispār nav atbilstoša, labāk izlaist.

Dalīties ar citiem
Atrodi savu sapņu darbu!

Piedalies aptaujā!

Kā Tu ikdienā pārvietojies uz darbu?