Aptauja: Katrs trešais darba ņēmējs domā par darbavietas maiņu

Katrs trešais darba ņēmējs domā par darbavietas maiņu

Balstoties uz “Alma Career”, kuras sastāvā ietilpst arī interneta personāla atlases uzņēmums “CV-Online Latvia”, veiktās aptaujas* datiem noskaidrots, ka katrs trešais jeb 33% aptaujāto darba ņēmēju Latvijā nākamā pusgada laikā plāno meklēt labāk apmaksātu darbavietu. 38% Latvijas darba ņēmēju par darbavietas maiņu nav pārliecināti, bet 29% atzina, ka nedomā par darbavietas maiņu tuvākā pusgada laikā.

Tāpat aptaujā tika noskaidrots, kāds ir darba ņēmēju apmierinātības līmenis ar viņu šī brīža atalgojumu. Aptaujas rezultāti atklāj, ka Latvijā tikai katrs piektais darba ņēmējs jeb 21% ir pilnībā apmierināts vai apmierināts ar savu atalgojumu. 38% darba ņēmēju nav apmierināti, bet 41% bija neitrāls vērtējums, atzīmējot, ka neesot ne apmierināti, ne neapmierināti ar to. Salīdzinot iegūtos datus ar Lietuvu un Igauniju, noskaidrots, ka kaimiņvalstīs apmierinātības līmenis ar atalgojumu ir augstāks – Lietuvā 24%, bet Igaunijā 32% aptaujāto darba ņēmēju norādīja, ka ir apmierināti ar savu šī brīža algu.

“Lai arī atalgojums nav vienīgais kritērijs darbavietas izvēlei, tas joprojām ir viens no galvenajiem faktoriem darba ņēmējiem. Nozares un uzņēmumi, kuri to var atļauties, lai piesaistītu vai noturētu savus talantus, veic atalgojuma pārskatus un ir gatavi piedāvāt lielāku algu. Inflācijas ietekmē daudziem darba ņēmējiem pirktspēja ir samazinājusies un ne visiem darba devējiem ir bijusi iespēja to kompensēt saviem darbiniekiem, kas savukārt var radīt un pastiprināt sajūtu, ka saņemtais atalgojums nav taisnīgs un izvērtēt citas darba iespējas”, stāsta CV-Online Latvia mārketinga un komunikācijas vadītāja Krista Roziņa.

Salīdzinot aptaujas rezultātus Baltijas valstīs, 57% Latvijā strādājošo jūtas nepietiekami novērtēti un uzskata, ka saņemtais atalgojums nav taisnīgs, ņemot vērā amatu un darba pienākumus. Lietuvā šis rādītājs ir 54%, bet Igaunijā 51%. Savukārt kā atbilstošu savu atalgojumu norādīja 24% Latvijas darba ņēmēju, 1% uzskata, ka tiek pārvērtēti un saņem vairāk, bet 18% bija grūti šo novērtēt.

Vērtējot savu šī brīža darba devēju, 17% Latvijas darba ņēmēju to ieteiktu arī citiem, savukārt 49% uzņēmumu, kurā strādā, nerekomendētu kā labu darbavietu, bet katram trešajam jeb 34% darba ņēmēju bija neitrāla attieksme pret savu darba devēju.

 

*Darba ņēmēju aptauja tika veikta 13 valstīs, uzrunājot vairāk nekā 61 000 respondentu, no kuriem 4 706 bija darba ņēmēji Latvijā. Aptaujā piedalījās darba ņēmēji no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Slovākijas, Čehijas, Ungārijas, Bosnijas un Hercegovinas, Serbijas, Slovēnijas, Horvātijas, Ziemeļmaķedonijas, Polijas un Somijas. Aptauju organizēja tirgus līderis personāla atlases pakalpojumu jomā vairāk nekā 10 Eiropas valstīs un 5 ārpus tās – “Alma Career”, kura sastāvā ietilpst arī vadošais interneta personāla atlases uzņēmums Latvijā – “CV-Online Latvia”.

Dalīties ar citiem
Atrodi savu sapņu darbu!

Pievienot komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Piedalies aptaujā!

Kāda ir Tava darba produktivitāte vasarā?