Kas jāapsver, izvēloties nākamo darba devēju?

Neskatoties uz to, vai meklē prakses vietu, speciālista pozīciju vai darbu vadības līmenī, ir jāsaprot, ka izvēle par labu nākamajai darbavietai sniedzas daudz tālāk par piedāvāto atalgojumu un amata aprakstu. Esam apkopojuši būtiskākās lietas, kuras der izvērtēt, izvēloties nākamo darba devēju.

Atrašanās vieta

Izvērtē, cik tālu no Tavas dzīves vietas jaunā darbavieta atradīsies. Saproti, cik ilgu laiku pavadīsi ceļā, kur pusdienosi, kas pavērsies skatam pa logu. Sākumā, iespējams, šīs šķiet maznozīmīgas lietas, tomēr ar laiku tās var apgrūtināt Tavu ikdienu un patērēt neparedzēti daudz Tava laika, kā arī radīt Tevī neapmierinātības sajūtu.

Vadība

Vai Tavs priekšnieks Tev iepatikās uzreiz? Ja atbilde ir “nē”, iespējams, izvēle ir jāapsver vēl rūpīgāk. Tieši vadītājs būs tas, kuram Tu atskaitīsies, un kurš var veicināt Tavu izaugsmi. Padomā, cik ļoti viņa īpašības Tev ir pieņemamas, un kāds ir Tavs novērtējums.

Reputācija

Novērtējot uzņēmuma reputāciju, ir jāņem vērā dažādi faktori. Ideālā gadījumā uzņēmums ir rentabls, nav finansiālu, ētisku vai juridisku pārkāpumu. Noteikti izpēti uzņēmuma finanšu rādītājus un mēģini saprast, kā tas rūpējas par saviem darbiniekiem un klientiem. Darba devējs ar sliktu reputāciju nereti nodrošina izaicinājumiem pilnu darbu, vairo stresu un, iespējams, apdraud arī Tavas karjeras izredzes nākotnē.

Darba vide

Saproti, kādai darba videi dod priekšroku. Ja esi radošs un izvēlies, piemēram, elastīgu darba grafiku, var gadīties, ka korporatīva darba vide Tev nebūs piemērota. Pirms līguma parakstīšanas, centies izmantot iespēju apskatīt biroju, lai gūtu priekšstatu par darba vidi. Noteikti uzdod jautājumus par kolēģiem un mēģini saprast vai varēsi jaunajā kolektīvā iejusties.

Vērtības

Kādas ir uzņēmuma vērtības un kā tās ierindojas Tavā vērtību skalā? Darot darbu, kas nesaskan ar mūsu iekšējo pārliecību, ietekmējam savu dzīves kvalitāti un izraisām sevī pretrunas. Katrs darbinieks savā ziņā ir uzņēmuma vēstnieks, tāpēc, ja uzņēmuma vērtības nesaskan ar Tavām, tad var izrādīties diezgan sarežģīti tās nest sabiedrībā un darīt savu darbu.

Izaugsmes iespējas

Apgūt jaunas lietas, attīstīt savas prasmes un veidot izaugsmi, ir nozīmīgi jebkurā pozīcijā. Pirms pieņem darba piedāvājumu, pārliecinies, ka uzņēmums ir gatavs ieguldīt Tavā karjeras attīstībā. Pretējā gadījumā ar laiku Tevī radīsies vilšanās sajūta un vēlme pēc jaunas darbavietas.

Dalīties ar citiem
Atrodi savu sapņu darbu!

Pievienot komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Piedalies aptaujā!

Kāda ir Tava darba produktivitāte vasarā?