Būt produktīvam jau pirmdienā

Pat, ja Tev ir sapņu darbs un Tu savu darbu patiešām mīli – pirmdienas tāpat var būt diezgan izaicinošas. Saņemties darbam pēc brīvdienām ir grūti, bet būt produktīvam – vēl grūtāk. Lai pirmdienu padarītu par labāko dienu darba nedēļā, atliek ievērot nelielu disciplīnu un šo to pamainīt.

Esi organizēts!

Atnākot uz darbu, sāc dienu ar nelielu plānošanu. Ja uzreiz ķersies pie darbiem un mēģināsi paralēli saprast visas nedēļas darāmo, Tu tikai zaudēsi laiku. Pirmdiena ir lieliska diena, lai veltītu pāris minūtes ieplānoto darbu apkopošanai un saliktu tos prioritārā secībā. Uzdevumu saplānošana ļaus labāk saprast Tavu noslodzi, kā arī paveikt maksimāli daudz nedēļas ietvaros.

Paveic vienu darbu!

Veidojot paveicamo lietu sarakstu, ieplāno kādu nelielu un samērā vieglu darbiņu jau pašā sākumā. Tas sniegs ne tikai gandarījuma sajūtu, bet arī iešūpo Tevi turpmākajiem darbiem.

Atliec e-pastu lasīšanu!

Šis daudziem sagādā grūtības, jo tieši e-pastu lasīšana nereti ir pirmais, ar ko sākam savu darba nedēļu. Pirmdienas sākšana ar e-pastu caurskatīšanu patērē neiedomājami daudz enerģijas, traucē darāmajiem darbiem un var ievilkties līdz pat pēcpusdienai. Vispirms mēģini saplānot savu dienu, tad paveikt pašus svarīgākos uzdevmus un tikai tad ķeries klāt e-pastam.

Iepauzē!

Veicot darba pienākumus, uzliec sev atgādinājumus par nelielu pārtraukumu ik pa pusotrai vai divām stundām. Šajā laikā mazliet izkusties, uztaisi kafiju vai tēju, izej ieelpot svaigu gaisu. Neliela atelpa no darba ļaus gan apkopot domas, gan palīdzēs tik ātri nenogurt, tādējādi saglabājot augstu produktivitātes līmeni.

Neieplāno tikšanās!

Par pirmdienām neproduktīvākas ir tikai piektdienas. Un tam ir iemesls – Tu esi noguris, iespējams, iegrimis domās par brīvdienām. Katrā gadījumā – pirmdienas un piektdienas atstāj brīvas no sapulcēm un svarīgiem video zvaniem. Svarīgas tikšanās vislabāk ieplānot nedēļas vidū, kad varēsi sniegt lielāku atdevi.

Dalīties ar citiem
Atrodi savu sapņu darbu!

Pievienot komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Piedalies aptaujā!

Kāda ir Tava darba produktivitāte vasarā?