Kad slinkums ņem virsroku jeb kā saņemties darbam?

Mēdz būt dienas, kad darbiem saņemties ir patiešām grūti. Slinkums šķiet gandrīz nepārvarams, jo Tu jūties noguris, Tev trūkst motivācijas un spēka saņemties jebkādam darbam. Jo biežāk šī sajūta Tevi apciemo, jo lielāka iespēja, ka laika gaitā Tu zaudēsi savu produktivitāti un izaugsmes iespējas. Brīžos, kad saproti, ka slinkums ir kļuvis par Tavu regulāro sabiedroto, ir jāizdomā kā savākties un saņemties darbam!

Klausies mūziku

Mūzika noteikti var palīdzēt uzlabot produktivitāti. Izvēlies savu iecienītāko mūzikas žanru un ķeries pie darba! Klausoties mūziku, smadzenes sāk izdalīt dopamīnu, kas pazīstams kā labsajūtas un prieka hormons. Mūzika uzlabo gan garastāvokli, gan arī mūsu fizisko pašsajūtu, kā rezultātā slinkums samazinās.

Sāc ar nelielu uzdevumu

Dažreiz problēma slēpjas tajā, ka nespējam neko iesākt. Iespējams, Tev var palīdzēt darba sākšana ar kādu pavisam nelielu uzdevumu, kam seko nākamais – jau mazliet nopietnāks. Nereti zaudējam motivāciju darbam, kad apzināmies, ka priekšā kāds nozīmīgs darba pienākumus, ko cenšamies atlikt un atlikt. Mazo uzdevumu izpilde ļauj saprast, ka viss nemaz nav tik slikti un neiespējami.

Paškontrole

Ļoti lielu daļu no mūsu darba spara apēd tieši sociālie mediji, īsziņas un laika nosišana internetā. Izmanto aplikācijas, kas neļauj redzēt ziņas sociālajos medijos, noliec malā telefonu vai bloķē citas interneta lapas, kas neadekvāti daudz patērē Tavu laiku. Vēl var palīdzēt taimera izmantošana. Uzliec noteiktu laiku, kurā Tev konkrētais uzdevums ir jāizpilda. Tas ieslēgs gan sacensību garu, gan palielinās Tavu spēju saņemties.

Maini darba vidi

Var gadīties, ka esošajā darba vietā nejūties labi, zaudē produktivitāti vai saskaries ar dažādiem traucēkļiem. Iespēju robežās centies nomainīt vidi, piemēram, dodoties pastrādāt uz citu vietu vai labu laikapstākļu gadījumā – kaut kur svaigā gaisā.

Iedvesmojoši un motivējoši raksti

Var izklausīties mazliet banāli, bet pirms neesi izmēģinājis, šo domu neatmet. Ja nekas no iepriekš minētā Tev nepalīdz, iespējams, citu veiksmes stāsti vai iedvesmojoši citāti ir tieši tas, kas vajadzīgs. Ieskaties motivējošos blogos vai pieliec redzamā vietā pamudinošus citātus.

Dalīties ar citiem
Atrodi savu sapņu darbu!

Pievienot komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Piedalies aptaujā!

Cik gados uzsāki savas darba gaitas?