Padomi apmeklējot karjeras dienu

karjeras diena

Katru gadu Latvijas augstskolas organizē karjeras dienas, kurās piedalās no vairākiem desmitiem līdz vairāk nekā 100 darba devējiem.  Karjeras dienu mērķis ir iepazīstināt un savest kopā darba devējus ar potenciālajiem darba ņēmējiem – studentiem un citiem interesentiem. Lai no karjeras dienām “paņemtu”  pēc iespējas vairāk, esam apkopojuši vairākus ieteikumus. 

Izpēti karjeras dienas dalībniekus – darba devējus!

Pirms doties uz karjers dienu, ir vērts izpētīt pasākuma programmu un darba devējus, kas būs klātesoši karjeras dienā. Iepazīsties ar sev interesējošiem uzņēmumiem tuvāk – kāds ir viņu darbības virziens, vērtības un piedāvātās darba iespējas. Ja tevi kāds uzņēmums patiesi uzrunā, vari laikus sagatavot sev interesējošus jautājumus, kurus uzdot klātienē.

Ne tikai sadzirdi, bet arī ieklausies!

Esi ieinteresēts un centies patiesi ieklausīties tajā, ko tev stāsta uzņēmumu pārstāvji. Pat ja šī informācija tev, iespējams, šobrīd nav aktuāla, tas neizslēdz iespēju, ka tā nebūs noderīga tuvākajā nākotnē vai pat pēc vairākiem gadiem. Ir labi pārzināt darba tirgus iespējas un tajā notiekošo, jo tas ļauj arī izvērtēt, apdomāt un pielāgot savus karjeras plānus.

Nebaidies veidot jaunus kontaktus

Lai gan karjeras dienas savā pamatā nav gluži tīklošanas pasākums, tomēr ir vērts būt atvērtam un veidot jaunus kontaktus, iepazīties gan ar citiem studentiem, gan darba devēju pārstāvjiem.  Jaunu kontaktu nodibināšana var veicināt jaunu sadarbību un kopīgu projektu veidošanu ja ne šodien, tad nākotnē.

Veido pierakstus

Karjeras dienas var būt visai piepildīts pasākums, kura laikā iegūsi daudz un dažādas informācijas.  Noteikti ir vērts veikt pierakstus vai uzņemt bildes, lai neaizmirstu sev būtiskāko. Droši arī ieliec savā somā uzņēmumu vizītkartes un bukletus, tur noteikti būs atrodama svarīgākā informācija par uzņēmumu – kontaktinformācija, mājaslapa un apraksts.

Sagatavojies

Ja dodies uz karjeras dienām, lai ne tikai iegūtu noderīgu informāciju, bet arī atrastu darbu ir vērts sagatavot un izdrukāt savu CV vairākos eksemplāros. Lai atstātu labu iespaidu savam potenciālajam darba devējam, esi reprezentabls – apdomā, ko vilkt mugurā, esi pieklājīgs un izrādi patiesu interesi sarunās ar uzņēmuma pārstāvjiem.

 Tuvākā karjeras diena

Šī gada 8. martā no plkst. 10.00  līdz 18.00  Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā, Rīgā,  norisināsies Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Karjeras diena. RTU karjeras dienā studenti un citi interesanti varēs iepazīties ar vairāk nekā 100 uzņēmumiem, to darba un prakses piedāvājumiem, apmeklēt dažādus stendus, piedalīties aktivitātes un konkursos. Vairāk par karjeras dienām vari uzzināt šeit.

Dalīties ar citiem
Atrodi savu sapņu darbu!

Pievienot komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Piedalies aptaujā!

Cik reizes pēdējo 2 gadu laikā esi mainījis savu darbavietu?