Noskaidroti “TOP darba devējs 2023” uzvarētāji

top darba devējs

Šī gada 10. aprīlī apbalvošanas ceremonijā tika godāti iekārojamākie darba devēji Latvijā, kas tika noskaidroti aptaujā “TOP darba devējs 2023”. Aptauja norisinājies jau 13 reizi un šogad tajā piedalījies rekordliels respondentu skaits, vairāk nekā 17 tūkstoši.

Salīdzinot ar iepriekšējo gadu, astoņiem kategoriju līderiem ir izdevies saglabāt savu pozīciju, savukārt, četrās kategorijās ir jauni pirmās vietas ieguvēji. Izmaiņas pozīcijās salīdzinājumā pret pagājušo gadu notikušas gan TOP 50, gan biznesa un reģionu kategoriju ietvaros.

“Pirmais, kas nāk prātā”

Galvenajā kategorijā “TOP darba devējs – pirmais, kas nāk prātā” pēc pieciem gadiem ir mainījies topa līderis un par uzvarētāju pirmo reizi ir kļuvis uzņēmums SIA “Lidl Latvija”, otrajā vietā atstājot ilggadējo līderi AS “Swedbank”.  Savukārt, lielāko kāpumu par 42 vietām, atgriežoties TOP 50, ir piedzīvojis uzņēmums SIA “Euro Live Technologies” iegūstot titulu “TOP darba devējs – Gada izaugsme”.  Otro gadu pēc kārtas pirmo vietu “TOP darba devējs – Valsts sektorā” ir ieguvusi “Rīgas Stradiņa universitāte”, jo ierindojusies augstākajā pozīcijā TOP50 sarakstā no valsts pārvaldi pārstāvošajām organizācijām.

Biznesa kategorijas un reģioni

IT un telekomunikāciju sektorā līdera pozīciju saglabā un labākās darbavietas titulu atkārtoti ir ieguvis SIA “Latvijas Mobilais telefons”, iegūstot piektdaļu balsu savas kategorijas ietvaros. Iegūstot teju trešdaļu balsu finanšu sektorā, pirmo vietu ir noturējis uzņēmums AS “Swedbank”.  Savukārt, par labāko darbavietu tirdzniecības sektorā, trešo gadu pēc kārtas tiek atzīts SIA ”Lidl Latvija”, tādējādi iegūstot divus titulus. Savu līdera pozīciju ir izdevies noturēt arī AS “MADARA Cosmetics”, iegūstot pirmo vietu ražošanas sektorā. Par labāko darbavietu transporta un loģistikas sektorā jau divpadsmito gadu pēc kārtas tiek atzīta aviokompānija AS “Air Baltic Corporation”. Tāpat kā pērnajā gadā, tā arī šogad starptautisko biznesa pakalpojumu sektorā iekārojamākais darba devējs ir SIA “Circle K Business Centre”. Šogad spraigā cīņā  HoReCa sektorā, pirmo vietu ieguvis ir uzņēmums AS “Lido”.

Par labāko darba devēju Kurzemes reģionā atkārtoti ir atzīts Liepājas speciālās ekonomiskās zonas SIA “LAUMA FABRICS”, bet Latgales reģionā AS “Latvijas Maiznieks”. Savukārt,  Zemgales reģionā līdera pozīcijā, iegūstot pirmo vietu, ir izvirzījušies AS “VIRŠI-A”, bet Vidzemē SIA “Fazer Latvija”.

Par aptauju

Aptauja norisinājās no šī gada 15. janvāra līdz 29. februārim un to rīkoja Alma Career Latvia (iepriekš CV-Online Latvia). Aptaujā piedalījās 17 324 respondenti.

Ar pilniem aptaujas rezultātiem un topiem varat iepazīties mājaslapā topdarbadevejs.lv.

top darba devējs

Dalīties ar citiem
Atrodi savu sapņu darbu!

Pievienot komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Piedalies aptaujā!

Cik reizes pēdējo 2 gadu laikā esi mainījis savu darbavietu?