Cik bieži atjaunot savu CV?

Cik bieži atjaunot savu CV?

Protams, ka sava CV sagatavošanai vai arī atjaunošanai, mēs pievēršam lielāku uzmanību tad, kad esam uzsākuši aktīvus jauna darba meklējumus.  Taču arī tad, ja šobrīd esi darba attiecībās un jaunākos darba sludinājumus bieži neaplūko, reizi pa reizei ir vērts atjaunot savu CV. Par to, kāpēc un kādos gadījumos būtu nepieciešams pārskatīt un papildināt savu CV, lasi turpinājumā.

Visbiežāk darba ņēmēji atjauno savu CV tikai tad, kad ir uzsākuši jaunas darbavietas meklējumus. Tomēr to būtu ieteicams darīt laiku pa laikam, pat tad, ja jaunu darbu īsti nemeklē. Ja regulāri papildināsi savu CV, savā ziņā ietaupīsi laiku. Jo brīdī, kad Tev tiešām būs nepieciešams CV ar visu aktuālāko informāciju, tas būs jau praktiski gatavs. Un Tu varēsi to nosūtīt, lieki nekavējoties. Lūk, galvenie iemesli, kāpēc ir jāatjauno savs CV.

Ja esi nolēmis uzsākt jauna darba meklējumus

Šis nepārprotami ir pirmais un svarīgākais iemesls, kas Tevi pamudinās sagatavot vai pārskatīt savu CV. Ja esi to veidojis ilgāku laiku atpakaļ, tad noteikti ir nepieciešams to atjaunot. Iespējams, laika gaitā ir kaut kas mainījies, un Tavā CV nemaz nav iekļautas tādas lietas, kas būtu vajadzīgas. Vai tieši otrādāk – Tavā CV ir atrodama novecojusi informācija. Izpēti, kādas prasības ir norādītas tajos darba sludinājumos, kas Tevi interesē. Ja tās ir lietas, kas raksturo Tavas zināšanas un prasmes, noteikti pārliecinies, ka šī informācija ir iekļauta Tavā CV.

Ja esi saņēmis paaugstinājumu

Brīžos, kad esi saņēmis paaugstinājumu vai mainījis amatu, nav vērts ilgi gaidīt ar sava CV atjaunošanu. Papildini CV ar šo jaunāko informāciju, lai vēlāk to neaizmirstos izdarīt. Tāpat norādi ne tikai jauno amata nosaukumu, bet arī iemeslus, kāpēc ir notikusi šī amata maiņa. Ja šādus faktus iekļausi savā CV, tas var noderēt Tavā turpmākajā karjeras attīstībā.

Ja esi piedalījies kādā lielākā projektā

Tāpat, kā iepriekš minētajā gadījumā par saņemto paaugstinājumu vai amata maiņu, arī brīdī, kad esi pabeidzis dalību kādā lielākā projektā,  ir vērts atcerēties par sava CV papildināšanu. Varbūt Tu esi guvis lielus panākumus un, piemēram, esi ieviesis tirgū jaunu produktu vai saorganizējis vērienīgu pasākumu. Ja tā, tad noteikti iekļauj šo sasniegumu CV. Iespējams, ka tieši informācija par šiem profesionālajiem sasniegumiem, var kļūt par iemeslu tam, kāpēc potenciālais darba devējs dos priekšroku Tev, nevis citiem kandidātiem.

Ja esi ieguvis jaunas zināšanas vai prasmes

Tavas zināšanas un prasmes, protams, ir viena no svarīgākajām lietām, kas jānorāda CV. Šī informācija darba devējam sniedz iespaidu par to, cik piemērots Tu varētu būt vakantajai amata pozīcijai. Ja laika gaitā esi iemācījies ko jaunu – apguvis jaunu valodu, izgājis specializētus kursus un ieguvis sertifikātu, kas to apliecina, tad noteikti pastāsti par to savā CV. Tiklīdz esi ieguvis šīs jaunās zināšanas, papildini savu CV ar šo informāciju, lai vajadzības gadījumā tas būtu jau gatavs.

Dalīties ar citiem
Atrodi savu sapņu darbu!

Pievienot komentāru

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Piedalies aptaujā!

Cik reizes pēdējo 2 gadu laikā esi mainījis savu darbavietu?